Liepājas Leļļu teātris izsūtījis atklātu vēstuli, kurā nosoda domes ierēdņu cinisko attieksmi pret ilggadējo teātra direktoru Rihardu Belti.

"Liepājas Leļļu teātra kolektīva atklātā pateicības vēstule
Paldies Tev, Rihard! Paldies par rājieniem, slavējumiem, dusmām un priekiem! Visa kā mums ir bijis gana daudz kopā strādājot un kopā piedzīvojot! Gribējās, lai Tu, aizejot pensijā, paņem līdzi tikai labās atmiņas, bet, pateicoties veidam, kā to izdarīja Liepājas pilsētas Domes kultūras darba funkcionāri, laikam rūgtās mieles aizmiglos formāli izteiktos labos vārdus. Pēc godam nostrādātiem 27 gadiem pilsētas labā, Domes ierēdņiem būtu jāmāk pienācīgi cilvēkam pateikt paldies par mūža devumu. Viena lieta ir izveidot teātri, bet daudz grūtāk ir nodrošināt tā nepārtrauktu darbību. Tas nav maz. Tagad daudzi teātri rodas un zūd, jo noturēties ir grūti.

Teātros var strādāt tikai sava darba fanātiķi un entuziasti. Kultūras darba lauciņš netiek arī materiāli pienācīgi novērtēts. Hroniska finansējuma nepietiekamība bremzē radošu darbību un teātra attīstību.

Rihard, Tu visus šos gadus esi grūtības pārvarējis un cīnījies ar tām, lai teātris pastāvētu un darbotos. Tu esi un vienmēr būsi mūsu Ričonkulis vai Karlo tētis.

Domes ierēdņi labi zina, ka patiesība krasi atšķiras Liepājas domes preses relīzes. Mūsu kolektīvs vēlas, lai to zina arī liepājnieki. Mēs vēlamies, lai šajā pilsētā notikumi būtu atklāti, bez noklusēšanas un noslēpumainības, bez maskēšanās aiz šablonveidīgiem teikumiem. Patiesība ir tāda, ka jaunā direktore jau tika sarunāta kādu laiciņu atpakaļ un nekāda konkursa nebija. Nav godīgi nepublicēt pārējos kandidātus, kuri ir pretendējuši. Mūsu kolektīvs arī var  nosaukt vēl vienu pieredzējušu un zinošu kandidāti: tā ir Lita Belte-Svētiņa. Viņa gan nepiedalījās konkursā, jo tāda nebija.

Vitkovska kungam piemīt apskaužama nervu sistēma – viņš spēj acīs skatoties smaidīt un teikt, ka "vēl nekas nav izlemts, vēl nav atrasta atbilstoša kandidatūra, ka velns neesot tik melns kā viņu mālē". Kaut gan skaidri apzinās, ka ar Leldi Vīksnu jau ir sarunāta kandidatūras apstiprināšana (ar uzsvaru uz vārdu – sarunāts, nevis konkursā izvērtēts). Kolektīvs cer, ka Lelde pratīs novērtēt un cienīt to, ko Rihards ir izveidojis! Kādreiz  skolā mācīja cienīt vecākus cilvēkus, pateikt paldies par darbiem, par atbalstu, mācīja nemelot...  Domājams, ka mūsu ierēdņi  "bastojuši" stundas un aizmirsuši vecāku un skolotāju dotās pamācības!

Mēs novēlam Liepājai pēc pašvaldību vēlēšanām tādus ierēdņus, kuri ir apguvuši dzīves pamatmācības – cienīt, strādāt godprātīgi, būt atklātiem un nemelot. Rihard,  vēlreiz paldies Tev, ka biji tik "traks" un izveidoji mūsu pilsētai Liepājai – Leļļu teātri! Šeit ir strādājuši tik daudzi, mācījušies tik daudzi, arī vairākas ģimenes te ir radušās un daži draugi un kolēģi jau guldīti smilšu klēpī... Šeit ir izdzīvotas dzīves! Mēs Tevi cienām, mīlam un novērtējam tevis padarīto, atšķirībā no Domes ierēdņiem. Mēs Tev apsolām turpināt strādāt tālāk ar tādu pašu atdevi kā to dari Tu!”