Liepājas domes Kultūras komisija vakar devās ārpus domes nama sienām – uz pašvaldības jauniegādāto objektu Kungu ielā – Pētera I namiņa kompleksu.

Vērtīgās vēsturiskās ēkas pašvaldība iegādājās izsolē, lai tās paliktu pilsētas īpašumā. Vienā no ēkām – tā sauktajā Namīnā – saimnieko folkloras kopa „Atštaukas”, otra ēkā – bijusī Hojera madāmas viesnīca, kur savulaik apmeties Krievijas cars Pēteris I ar svītu, šobrīd ir slēgta, bet trešā ēka, kas ir bez vēsturiskas vērtības, ar Attīstības komitejas lēmumu nodota Liepājas Jaunatnes centra rīcībā tā sauktās Jauniešu mājas ierīkošanai. Šo ēku ar Eiropas fondu atbalstu plānots rekonstruēt. Savukārt par Pētera I namiņu pagaidām vēl īstas skaidrības nav, kādiem mērķiem to izmantot.

Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna izteicās, ka ideju par ēkas iespējamo pielietojumu ir daudz, taču tās jāizsver un jāpieņem lēmums. Pec tam varēs sākt projektēt un renovēt namu, atbilstoši izvēlētajai funkcijai. Ticamāk, ka tā būs saistīta ar kultūrvēsturi un tūrismu, taču vai ēka nonāks Liepājas muzeja vai kādas citas kultūras iestādes rīcībā, pagaidām nav zināms.