2017. gada Eiropas Kultūras mantojuma dienas ir veltītas vēsturisku notikumu vietām nolūkā apzināt un no jauna iepazīt tās vietas, kas saistītas nozīmīgiem notikumiem Latvijā.

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle trešo gadu pēc kārtas piedalās Eiropas kultūras mantojuma dienu programmas veidošanā Latvijā un jau otro gadu pēc kārtas tieši katedrālē šo notikumu atzīmē kopā ar dzejas dienu notikumiem, informē Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda vadītāja Kristīne Liepa.

Eiropas kultūras mantojuma dienu šī gada devīze ir "Vēsturisku notikumu vietas Latvijā". Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu ir veidojuši šo pasākumu kā ievadu 2018. gada februārī plānotajiem somu jēgeru atceres simtgades pasākumiem, kuri notiks Liepājā.

Atzīmējot vēsturisko notikumu, kad 1918.gada 13.februārī Sv. Trīsvienības baznīcā tika iesvētīts Somijas Republikas armijas karogs un somu jēgeru 27.bataljona karavīri zvērēja uzticību neatkarīgajai Somijas Republikai. Divas dienas vēlāk jēgeri ar kuģiem devās prom no Liepājas ostas, lai caur Vāsas ostu atgrieztos dzimtenē un piedalītos Somijas pilsoņu karā.

Sestdien, 9.septembrī, pulksten 14 Svētās Trīsvienības katedrālē, Lielā ielā 9, notiks sarunas tornī:
– aktieris Andris Morkāns ar fragmentu lasījumiem no Somu jēgeru dienasgrāmatām;
– vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš ar stāstījumu par Somu jēgeru gaitām Liepājā.

  Svētdien,10. septembrī, pulksten 10 Dievkalpojums, pulksten 12 Sadraudzība un Bībeles tekstu zīmēšanas darbnīca tornī:
– vada Sandra Vensko;
– lūgšanā vieno dekāns Pēteris Kalks.

Bībeles tekstu zīmēšanas darbnīcas idejas pieredze ir atvesta no Vācijas. Tiek dots Bībeles teksts apcerei, kuru dalībnieki pēc tam atspoguļo zīmējumos.

Piektdien, 15.septembrī, pulksten 20 Dzejas un mūzikas performance "Dzejas Vertikāle III":
–  dzejnieki, mākslinieki un mūziķi veidos atsauces zīmējumā, skaņā, gaismā un vārdā uz četru evaņģēliju tekstiem.

Piedalās dzejnieki Gunita Boka, Inta Kampara, Dace Metēja, Gunta Šnipke, Valentīns, Sandra Vensko, māksliniece Agnese Rudzīte, mūziķes Ieva Tālberga, ērģelniece Maija Zaķis, gaismu mākslinieks – Jānis Vasilis.

No 9.septembra "Mārtiņa Lutera atstātais mantojums – Reformācijai 500" grāmatu izstāde no Liepājas Sv.Trīsvienības draudzes arhīva.

Visi programmā minētie pasākumi ir bezmaksas.

Katedrāle atvērta darba dienās un sestdienās pulksten 10 – 17, dievkalpojumi ceturtdienās 18, svētdienās 10.

Eiropas kultūras mantojuma dienas Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē organizē  Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds un draudze, sadarbībā ar KIP un Latvijas Nacionālo arhīvu.