Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzāles atklāšanas koncertu ciklā uzstāsies pasaulslavenā Berlīnes Filharmonijas orķestra stīgu kvintets.

Par to aģentūru LETA informēja SIA "Lielais dzintars" sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Kozlovs.

"Lielā dzintara" kamerzāles atklāšanas koncertu sērijas fināls notiks 18.oktobrī pulksten 19. Prestižā Berlīnes Filharmonijas orķestra stīgu kvintets izvēlējies "Lielā dzintara" kamerzāles atklāšanas pasākumu kā savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs.

Stīgu kvintetā spēlē latviešu kontrabasists Gunārs Upatnieks. Ar viņu kopā muzicēs vijolnieki Luiss Filipe Koeljo un Marlēne Ito, altists Hoakins Rikelme Garsija un čellists Andrejs Ionuts.

Kvintets savā vienīgajā koncertā Baltijā izpildīs labi zināmos Volfganga Amadeja Mocarta un Antonīna Dvoržāka skaņdarbus šim sastāvam, kā arī gaidāmi daži jaunatklājumi.

Jau ziņots, ka Liepājas koncertzāle durvis apmeklētājiem vērs oktobrī, kad sāksies atklāšanas svētki divarpus mēnešu garumā. Kā pirmā ar koncertiem 17. un 18.oktobrī tiks atklāta kamerzāle. Pēc tam notiks eksperimentālās skatuves atklāšana ar teātra izrādi 30.oktobrī un lielās zāles atklāšanas koncerts 6.novembrī ar LSO, kora "Latvija" un solistu Elizabetes Strīdas, Jovitas Vaškevičūtes, Mati Turi, Egila Siliņa un Inta Dāldera piedalīšanos.

Līdz gada beigām koncertzāles atklāšanas pasākumos uzstāsies arī citi spilgti solisti, izpildot Ērika Ešenvalda, Imanta Kalniņa, Agra Engelmaņa, Ludviga van Bēthovena, Leonarda Bernstaina, Džordža Geršvina, Endrjū Loida Vēbera un citu komponistu mūziku.