Māksliniecei Ilzei Eniņai pēdējais gads bijis īpaši spraigs, taču viņa nerimstas, un, bibliotēkas "Libris" aicināta, sarīkojusi personālizstādi "Vara saule".

Aizvadītā gada nogalē – novembrī un decembrī Liepājas muzejā bija skatāma Ilzes un viņas dzīvesbiedra Paula Spridzāna apjomīgā kopizstāde "Jūras sāls". Janvārī tai sekoja biedrības "Mākslas kolēģi" piecu gadu jubilejas izstāde Latviešu biedrības namā. Bet šomēnes ieplānotas pat divas izstādes – "Mākslas kolēģu" valdes locekļu kopizstāde Rucavā un Ilzes personālizstāde "Librī".

"Mani uzaicināja, un es nolēmu – kāpēc ne?" – atzīst Ilze. Jo vairāk tādēļ, ka darbu ir sagleznots daudz. Izstādes nosaukuma autors ir bibliotēkas vadītājas Dainas Skujiņas dzīvesbiedrs Valdis Skujiņš, kuram no visiem darbiem vislabāk patikusi "tā vara saule" jeb sarkanais saulriets Ilzes baltajā jūrā.

Jūra un saule, baltais un zelts, bet arī jūra naktī un nakts tumši zilais ir izstādes vienīgās tēmas. Darbi lielākoties tapuši darbnīcā pērnā gada nogalē.

"Vienreiz izbaudīju, kā ir strādāt darbnīca," stāsta māksliniece, kura lielākoties gleznojusi plenēros, kas viņu iedvesmoja līdz šim.

Izstādē ir daudz baltuma, kam Ilze pievērsusies jau labu laiku.

"Gribēju beigt balto, bet, jo vairāk ar to strādāju, jo vairāk jaunu ideju rodas. Neatkāpšos no baltās krāsas!" – apņēmīga ir māksliniece.

Iespējams, keramikas iespaidā, jo Ilze ir keramiķe, un strādā tieši ar balto mālu, gleznās ir ne tikai baltā krāsa, bet arī faktūra, grafiskie paņēmieni un gaismēnas, kas rada telpiskumu.

"Man ļoti patīk eksperimentēt, meklēt jaunas izteiksmes formas. Patīk abstrakcija, negribas ļoti reālo un šķaidīšanos ar krāsām, kā tas ir plenēra darbos," skaidro māksliniece.

Ilzes Eniņas darbu izstādes "Vara saule" atklāšana bibliotēkā "Libris" 8.martā pulksten 16.

Izstādi varēs aplūkot līdz 30.martam.