Arhitektūras dienu ietvaros Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā atklāta Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāde „Jūgendstils Latvijā”.

Izstādi „Jūgendstils Latvijā”, kas ir viens no šā gada Arhitektūras dienu pasākumiem, piektdien Liepājas Latviešu biedrības namā atklāja Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks.

„Jūgendstils Latvijā” jau 2006. un 2007.gadā Nīderlandē, Vācijā, Krievijā, Baltkrievijā un Igaunijā guva lielus panākumus un apmeklētāju atsaucību. Izstāde fotogrāfijās un tekstos stāsta par jūgendstila arhitektūras, mākslas un dizaina vērtībām Rīgā, Jūrmalā un Liepājā.

Izstāde apskatāma līdz 30. oktobrim.

Kā jau vēstīts iepriekš, Arhitektūras dienu galvenie pasākumi noritēs tieši oktobrī. Lai arī notiks daudz un dažādi sarīkojumi, Arhitektūras dienu galvenā tēma būs jūgendstils. Bez izstādes "Jūgendstils Latvijā" 21. oktobrī Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas zālē Ausekļa ielā 9 notiks arī 2011. gada Berči lasījumi „Jūgendstils – jauna dzīve, jauns stils”.

Berči lasījumi Liepājā pirmoreiz notika 2010. gada oktobrī – kā viens no ietekmīgākā un ražīgākā pilsētas arhitektūras veidola noteicēja Paula Maksa Berči (1840 – 1911) 170. jubilejas pasākumiem.

„Ievērojot liepājnieku milzīgo interesi par savas pilsētas vēsturi un godinot P. M. Berči devumu, Berči lasījumi turpināsies – šogad un turpmāk tie paredzēti kā Arhitektūras dienu pasākums Liepājā, ik reizi skatot pilsētas arhitektūru caur cita laikmeta, stila vai izcilas personības prizmu,” uzsver Vecliepājas arhitekte Gunta Šnipke, viena no šā gada Arhitektūras dienu programmas autorēm.

Lasījumos uzstāsies izcili un populāri Latvijas vēstures, arhitektūras un citu nozaru speciālisti, kas sniegs augstas raudzes profesionāļu skatījumu uz Liepājas arhitektūras mantojumu un tā vērtībām.

Visi Pasaules arhitektūras dienas pasākumi Liepājā ir bezmaksas.

Arhitektūras dienu pasākumu programma
No 7.oktobra līdz 30.oktobrim Liepājas Latviešu biedrības namā Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāde „Jūgendstils Latvijā”.
10.oktobrī Liepājas domē izstāžu „Pilsēta plus...” un „Stila pilsēta” atklāšana (Liepājas arhitektūras un dizaina jaunumi un vērtības)
10. oktobrī pulksten 18 tirdzniecības centrā „Baata” Uģa Kaugura izstādes „Laikabiedrs – liepājnieks” atklāšana.
14.oktobrī pulksten 12 Liepājas 1. ģimnāzijas zālē ikgadējais informatīvais pasākums vecāko klašu skolēniem „Dzīves stila izvēle” – par arhitektūras un būvniecības specialitātēm, praktisko darbu un studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, 1.daļa.
14.oktobrī pulksten 14 tirdzniecības namā „Kurzeme” ikgadējās RTU studentu diplomdarbu izstādes „Jauno stils” atklāšana.
14.oktobrī pulksten 16 birojā „A projekts” Kūrmājas prospektā 9 (ieeja no Toma ielas) „Dzīves stila izvēle”, 2.daļa), tikšanās ar biroja vadošo arhitekti Agitu Lieģi un viņas kolēģiem.
20. oktobrī pulksten 14 Liepājas 1. ģimnāzijā – arhitektūras darbnīca bērniem, vada Arhitektu savienības Jauno arhitektu apvienības projekta „Skolnieks. Pētnieks. Pilsētnieks” arhitekti.
21. oktobrī pulksten 10 Liepājas 1. ģimnāzijas zālē 2011. gada Berči lasījumi „Jūgendstils – jauna dzīve, jauns stils”.
21. oktobrī tirdzniecības centrā "Sala XL" – Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroja ikgadējā fotokonkursa dalībnieku un Liepājas Būvvaldes arhīva fotogrāfiju izlases „Pilsētas stils” atklāšana.