Otrdien, 11.oktobrī pulksten 17 koncertzāles "Lielais dzintars" pirmā stāva mākslas telpā Civita Nova tiks atklāta arhitektūras izstāde "Bravo! Koncertvietas Latvijā".

Arhitektūras dienu uzmanības centrā šogad ir izstāde "Bravo! Koncertvietas Latvijā" un ieskats mūzikas atskaņošanas un uztveres arhitektoniskajā ietvarā. Izstādes veidotāji secina, ka līdz ar jaunu reģionālo koncertzāļu atvēršanu attīstījusies arī alternatīvās skatuves ideja, un savu auditoriju atrod koncerti visneparastākajās vietās.

"Koncertvietu dizains pārsniedz arhitektūras robežas. Viena jauna koncertzāle var mainīt pilsētas satiksmi un tēlu. Viens festivāls var nodarbināt desmitiem prātu pūļa organizācijas, autostāvietu, labierīcību un telšu pilsētiņu jautājumos. Arhitektūra vienai dienai var būt lielāka par arhitektūru simtgadei. Koncertu digitālajā mākonī var klausīties visur, kur ir internets.

Jaunās reģionālās koncertzāles ir nostiprinājušas Latvijas mūzikas infrastruktūras pamatu, taču tas nebūtu stiprs bez blīvā kultūras namu, brīvdabas estrāžu un mūzikas skolu tīkla, kas tikšanos ar mūziku un arhitektūru ikdienas piedāvā katrā novadā," raksta viena no izstādes autorēm, arhitektūras kritiķe Ieva Zībarte.

Latvijā nekad nav bijuši apkopoti dati par visām vietām, kur notiek koncerti, un šī izstāde ir aicinājums to izdarīt.

Izstādes "Bravo! Koncertvietas Latvijā" veidotāji:
Saturs – Ieva Zībārte;
Dizains – Brigita Bula;
Grafika – Associates, Partners et Sons.

Izstādīto darbu autori:
Arhitektu biroji:
Didzis Jaunzems arhitektūra, Giencke & Company, Jaunromāns un Ābele, J. Pogas birojs, Vizuālās modelēšanas studija, MADE arhitekti, Mailītis A.I.I.M., MARK arhitekti.

Modes dizaineri:
Black Bag, Flash You And Me, Keta Gutmane, Mareunrol's, Red Salt, Brigita Stroda, tundra HATA, Žaime Sandals.

Partneri:
Arhitektūras veicināšanas fonds, Lielais dzintars, Rīgas Krēslu fabrika, Liepājas Olimpiskais centrs, Liepājas Dizaina un mākslas skola, Liepājas teātris, Liepājas muzejs
Izstādes veidošanā piedalījās:

Jeļena Solovjova, Aija Morica, Madara Migale, Valdis Liparts, Mārtiņš Sīlis, Reinis Hofmanis, Edgars Zvirgzdiņš, Una Bergmane, Egils Mamaikins, Jānis Rudzītis, Ilmārs Šnore

Izstāde bez ieejas maksas būs apskatāma ik dienu no 11.oktobra līdz 6.novembrim koncertzāles darba laikā no pulksten 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15. Uz izstādes atklāšanu laipni aicināti visi interesenti.