Aktrise Inese Kučinska par Bernardas Albas lomas atveidojumu ieguva 2018./2019. gada "Spēlmaņu nakts" skatītāju simpātijas balvu. Aigara Hibnera foto


Okobra domes sēdē, grozot šā gada budžetu, pašvaldība rezervēja arī 12 tūkstošus eiro 2019./ 2020. sezonas "Spēlmaņu nakts" ceremonijas rīkošanai Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars".


"Spēlmaņu nakts", kā allaž, notiks latviešu teātra patriarha Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā 23. novembrī.


Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja Liepājas teātra vadītājs un "Spēlmaņu nakts" rīkotājas Latvijas Teātru darbinieku savienības valdes loceklis Herberts Laukšteins, ņemot vērā "Covid-19" ierobežošanas noteikumus, šoreiz uz ceremoniju klātienē aicināti tikai "Spēlmaņu nakts" nominanti ar savām "otrajām pusēm". Taču publika visu ceremonijas norisi, kā arī pieslēgšanos katram teātrim varēs vērot Latvijas televīzijas tiešraidē savos TV ekrānos.


Šā gada "Spēlmaņu nakts" ceremonijas scenāriju rakstījusi Rasa Bugavičute-Pēce, bet tās norisi režisēs aktieris Mārtiņš Kalita.

Kā jau iepriekš vēstīts, uz 2019./ 2020. sezonas "Spēlmaņu nakts" balvām pretendē arī Liepājas teātris – nominācijā "Gada lielās formas izrāde" viens no balvas pretendentiem ir Elmāra Seņkova iestudējums "Šekspīrs", bet Inese Kučinska par lomu šajā izrādē pretendē uz Gada aktrises balvu, tāpat kā Edgars Ozoliņš – uz balvu "Gada aktieris otrā plāna lomā" šajā pašā iestudējumā. Tāpat uz balvām pretendē Mārtiņš Feldmanis, Mārtiņš Kalita un citi ar Liepājas teātra iestudējumiem saistīti mākslinieki.


2019./ 2020. gada teātra sezonas "Spēlmaņu nakts" žūrijā ir teātra zinātniece Līga Ulberte, teātra kritiķe Andra Rutkēviča, komentētājs, tulkotājs Eduards Liniņš, teātra žurnāliste, producente Jevgeņija Šermeņeva un teātra zinātniece Undīne Adamaite.