"UPB" mākslas telpā Dzintaru ielā skatāma vēl viena šā gada jubilāres Irinas Tīres darbu izstāde – "Liepājas akcenti".

Fotomākslinieces Irinas Tīres darbi bija skatāmi vienreizējā un tikai dažas stundas ilgušajā izstādē ar deviņām lielformāta fotogrāfijām Latviešu biedrības nama kamerzālē tieši viņas dzimšanas dienā – 29. oktobrī, joprojām mākslinieces darbu izstāde “Vecliepāja grafikās” apskatāma kafejnīcā “Boulangerie”, un ilgāku laiku Tīres grafikas darbu ekspozīcija “Liepājas akcenti” būs aplūkojama galerijā “UPB” – vismaz līdz mēneša beigām, bet iespējams arī ilgāk.

Šo izstādi zināmā mērā var uzskatīt par tiltiņu uz Irinas Tīres 75.gadskārtas galveno notikumu – fotoalbuma “Skatiens” klajā nākšanu, kas iecerēta ap gadumiju.

“Liepājas akcentu” atklāšanā māksliniece atzina, ka patiesībā viņas pirmā mīlestība ir zīmēšana, nevis fotografēšana, lai arī daudzus gadus  vairāk bijusi pazīstama tieši kā fotoportretu meistare.

Mīlestību uz zīmēšanu ir Irinas Tīres tēva Borisa Tīra nopelns, kurš savulaik mudinājis meitu skicēt Liepājas ainiņas, lai šādi saglabātos liecības par Liepāju, ko Boriss Tīrs ļoti mīlējis.

Tikpat satriekta par “zudušo un zūdošo” Liepāju kā viņas tēvs ir arī pat māksliniece, ne velti izstādes atklāšanā māksliniece nenoturējās un ar sāpīgu akcentu balsī atzina: "Ir sajūta, ka kaut kas iet bojā."

To apliecina arī darbi, kas tapuši tikai pirms dažiem gadiem – šobrīd aina uz to pašu ēku vai pilsētas stūrīti jau ir pavisam cita.

Tāpēc māksliniece turpina iemūžināt pilsētu un aizejošo laiku.

Galerijā “UPB” izstādītie darbi tapuši ilgā laika periodā: sākot no mākslinieces jaunības līdz mūsu dienām.