UPB izstāžu galerijā, Dzintaru ielā 19, piektdien, 24.aprīlī pulksten 17 tiek atklāta mākslinieces Anitas Melderes  personālizstāde "Vasaras laiks". Tā būs apskatāma līdz 28.jūlijam.

"Tīrs audekls uz mana molberta arvien ir kādas jaunas dzīves sākums un cerība. Mani valdzina krāsas, līniju un manu pirkstu spēja uzburt dziļuma ilūziju," saka māksliniece Anita Meldere.

Mākslinieces Anitas Melderes (1949) glezniecība pārsteidz ar spēku un krāsu rotaļu, šķiet, ka visa dzīves izjūtu gamma rod izklāstu viņas darbos. Rotaļas ar krāsu, gaismu un emocijām uz audekla, skatītāju "ievelk" mākslinieces pasaulē un, "pabeidzot darbu ar skatīšanos", izstādes vērotājs kļūst par radītāju – savu iespaidu, izjūtu, prieka un piedzīvojuma baudītāju. Glezniecība ir gadu gaitā mainījusies, un māksliniece ir izkopusi savu, atpazīstamu rokrakstu, kas apbur un valdzina. Kā teikusi gleznotāja Guna Millersone, Anita Meldere ir "meitene ar zelta otu".

Izstāde "Vasaras laiks" uzbur visas noskaņas, kuras ir saistās ar vasaru – krāsas, skaņas, smaržas un garšas....izjūtu gamma, izlikta uz audekliem, atklāj mākslinieces dvēseliskās bagātības un dzīves pieredzes spēku. A.Meldere, izliekot savus pārdzīvojumus uz audekla, ieved mūs savu tēlu pasaulē, liekot nojaust fantāziju, emociju un noslēpumu burvību.

Anita Meldere ikdienā strādā Rīgas Tehniskās universitātes jaunajā, modernajā radošo industriju centrā Ķīpsalā. Līdztekus gleznošanai māksliniece māca mākslu, viņa ir ar ilggadēju pieredzi, savulaik viņa strādāja Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina nodaļā, pasniedzot krāsu mācību, bet pašlaik– Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, kur māksliniece vada Tēlotāja mākslas katedru, kur topošie arhitekti apgūst zīmēšanas prasmes.

Anitas Melderes gleznas atrodas muzejos un mākslas krātuvēs Latvijā, Lietuvā. Gruzijā, Krievijā, Japānā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, ASV, Francijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā u.c. Mākslinieces darbi reproducēti nozīmīgos albumos, grāmatās un periodiskos izdevumos, kas izdoti Latvijā un ārzemēs, kā arī izdoti vairāki viņas darbu katalogi.

Sarīkojusi aptuveni 50 personālizstādes Latvijā un ārzemēs, tostarp 1995. un 2002.gadā Latvijas Nacionālā mākslas muzejā Rīgā, kā arī Vācijā, Kanādā, Beļģijā un Norvēģijā.