“UPB” izstāžu galerijā Dzintaru ielā pirmo reizi Liepājā skatāma mākslinieces Anitas Melderes  personālizstāde. Izstāde, kurai dots nosaukums "Vasaras laiks", tapusi sadarbībā ar galeriju “Pegazs”.

Kā izstādes atklāšanā piektdien, 24.aprīlī, sacīja galerijas vadītāja Līga Elizabete Sāne, “man ir prieks, ka šoreiz svētkus mums sagādājusi izcila latviešu māksliniece, kuras vārds jau ir zelta burtiem ierakstīts latviešu mākslas vēsturē, jo viņa ir izcila personība, personība, kura brīvi pārvalda krāsu, brīvi pārvalda lielus audeklus, kura ir ļoti temperamentīga, ļoti priecīga, kuras krāsu spēles parāda visdažādākās emociju gammas no viegla, sievišķīga prieka līdz smagam, vīrišķīgam spēkam”.

Pati māksliniece, aicinot sanākušos Liepājas kolēģus un mākslas cienītājus baudīt izstādi, par eksponētajiem darbiem sacīja: “Es arī vasarās dzīvoju pie jūras, un te katrs stūrītis saistīts ar to, ko esmu novērojusi pie mūsu skaistās Baltijas jūras Lapmežciemā, vasarā – vējš, burvīga brīvdienu sajūta… Vasara ir tas mirklis, kad gribas visu, un tad patiešām vajag daudz spēka, vajag saņemties, lai fiksētu tās izjūtas un lai beigās tas arī rezultējas ar kādu izstādi, lai tas atkal ir viens jauns solis.”

Izstādē skatāmi mākslinieces jaunākie darbi, lielākoties tapuši aizvadītajā, 2014.gada vasarā.

Jau vēstīts, ka Anita Meldere ikdienā strādā Rīgas Tehniskās universitātes jaunajā, modernajā radošo industriju centrā Ķīpsalā. Līdztekus gleznošanai māksliniece māca mākslu, viņa ir ar ilggadēju pieredzi, savulaik viņa strādāja Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina nodaļā, pasniedzot krāsu mācību, bet pašlaik – Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, kur māksliniece vada Tēlotāja mākslas katedru, kur topošie arhitekti apgūst zīmēšanas prasmes.

Anitas Melderes gleznas atrodas muzejos un mākslas krātuvēs Latvijā, Lietuvā. Gruzijā, Krievijā, Japānā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, ASV, Francijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā u.c. Mākslinieces darbi reproducēti nozīmīgos albumos, grāmatās un periodiskos izdevumos, kas izdoti Latvijā un ārzemēs, kā arī izdoti vairāki viņas darbu katalogi.

Sarīkojusi aptuveni 50 personālizstādes Latvijā un ārzemēs, tostarp 1995. un 2002.gadā Latvijas Nacionālā mākslas muzejā Rīgā, kā arī Vācijā, Kanādā, Beļģijā un Norvēģijā.
Izstāde apskatāma līdz 28.jūlijam.