PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) administrācijas pārstāvji kopā ar izcilo pianistu Andreju Osokinu dosies uz Hamburgu, lai tiktos ar uzņēmuma "Yamaha Corporation" Eiropas pārstāvniecību un iegādātos kādu no "Yamaha CFX" klases koncertflīģeļiem, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Šādi "Yamaha" ražotie flīģeļi atrodas uz daudzām pasaules labāko koncertzāļu skatuvēm, tāpēc, lai izvēle tiktu veikta īpaši rūpīgi, ir pieaicināts pianists Andrejs Osokins, kurš izvēlēsies vislabāko no vairākiem piedāvātajiem koncertflīģeļiem. Turklāt Taustiņinstrumentu spēles izglītības programmas vadītāja Līga Elere ieguldīja apjomīgu darbu, konsultējoties ar vairākiem koncertējošiem pianistiem, piemēram, Vestardu Šimku, Juri Kalnciemu un citiem, lai apkopotu viedokļus par piemērotāko instrumentu.

"Ļoti liels prieks, ka varēsim nodrošināt izcilus apstākļus audzēkņiem, pedagogiem un topošo koncertu klausītājiem. Koncertflīģeļa iegāde pāršķirs jaunu lapaspusi, tas būs vēsturisks mirklis," iespaidos dalās LMMDV direktore Inga Auziņa.
 
Instrumentu iegādāsies pateicoties ERAF projekta""Profesionālās izglītības un kompetences centra "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" kultūrizglītības mācību vides modernizēšana" Nr.8.1.3.0/17/I/002 finansējumam.

Gandrīz trīs metrus garais "Yamaha CFX" ir pilna izmēra koncertflīģelis, kuru raksturo spēcīgas basa notis, plaša toņkārtu palete un spēja veidot vissmalkākās muzikālās izpausmes. Skaņa ir bagāta un tomēr tīra visos reģistros un ir dzirdama arī pāri simfoniskā orķestra skaņām pat ļoti lielās koncertzālēs. "Yamaha CFX" vadošais modelis iezīmē jaunu pagrieziena punktu flīģeļu ražošanā. Plānots, ka instruments skolai tiks piegādāts līdz 2021.gada 1.septembrim.