Otrdien, 16. novembrī, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas atjaunotajā Melngaiļa zālē izskanēja skolas jaunā "Yamaha CFX" koncertflīģeļa ieskandināšanas koncerts, ko varēja vērot un klausīties arī tiešraidē.


Koncerta pirmajā daļā muzicēja izcilais pianists Andrejs Osokins, kurš pakavējās atmiņas, atceroties savu pirmo meistarklasi Liepājas pianisma zvaigžņu festivāla laikā pie franču pianista, kas notikusi tieši šajā zālē, uz tās pašas skatuves.


Otrajā daļā muzicēja skolas pedagogs, džeza pianists Atis Andersons kopā ar Tomu Poišu (kontrabass) un Andri Buiķi (sitaminstrumenti).


Pirms koncerta klātesošos uzrunāja skolas direktore Inga Auziņa, kā arī domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, kurš norādījat, ka "izcilība ir tas, uz ko mums visiem ir jātiecas, un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola ir praktisks piemērs tam, ka izcilība ir nevis tikai nesasniedzams sapnis, bet realitāte".
 

Jau vēstīts, ka šā gada jūnijā LMMDV iegādājās "Yamaha CFX" klases koncertflīģeli. Analogi uzņēmuma "Yamaha" ražotie flīģeļi atrodas uz daudzām pasaules labāko koncertzāļu skatuvēm, tāpēc, lai izvēle tiktu veikta īpaši rūpīgi, pieaicināts pianists Andrejs Osokins, kurš "Yamaha" pārstāvniecībā Hamburgā, Vācijā, izvēlējās vislabāko no vairākiem piedāvātajiem koncertflīģeļiem, turklāt Taustiņinstrumentu spēles izglītības programmas vadītāja Līga Elere ieguldīja apjomīgu darbu, konsultējoties ar vairākiem koncertējošiem pianistiem, piemēram, Vestardu Šimku, Juri Kalnciemu un citiem, lai apkopotu viedokļus par piemērotāko instrumentu.


Gandrīz trīs metrus garais "Yamaha CFX" ir pilna izmēra koncertflīģelis, kuru raksturo spēcīgas basa notis, plaša toņkārtu palete un spēja veidot vissmalkākās muzikālās izpausmes. Skaņa ir bagāta un tomēr tīra visos reģistros un ir dzirdama arī pāri simfoniskā orķestra skaņām pat ļoti lielās koncertzālēs. "Yamaha CFX" vadošais modelis iezīmē jaunu pagrieziena punktu flīģeļu ražošanā.


Instruments iegādāts, pateicoties ERAF projekta "Profesionālās izglītības un kompetences centra "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" kultūrizglītības mācību vides modernizēšana"" Nr. 8.1.3.0/17/I/002 finansējumam.