Publicitātes attēls


Otrdien, 5. septembrī, koncertzāles "Lielais dzintars" 2. stāva publiskajā zonā pulksten 19 norisināsies mūzikas pasākums "Jam Session". Pasākuma īpašais viesis būs saksofonists un komponists Toms Rudzinskis, portālu informēja Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Toms Rudzinskis ir viens no Baltijas vadošajiem inovatīvākajiem džeza komponistiem un izpildītājiem. Starptautisku konkursu laureāts, "Conservatorium van Amsterdam" absolvents, ar savu unikālo skanējumu kā izpildījumā, tā kompozīcijās, Rudzinskis pārstāv mūsdienu Latvijas džeza mūziķu paaudzi Eiropā.

Līdzās aktīvai koncertdarbībai, izdoti Mūzikas gada balvai nominēti albumi – "ABRA" (2014), analogi ierakstītais albums "Locomotion!" (2018) ar austriešu trompetes zvaigzni Gerhardu Ornigu, kā arī Berlīnē ieskaņotais mūsdienu džeza bigbenda oriģinālmūzikas albums "Space Big Band" (2021) sadarbībā ar dāņu basistu Kenetu Dālu Knudsenu, kas saņēmis Mūzikas gada balvas un Dānijas Džeza mūzikas balvas nominācijas, iekļauts  "Lufthansa" un "Qatar Airways" lidojumu mūzikas izlasē un "European Jazz Media Chart".

"Grand Prix Dutch Jazz", "Burghausen Jazz Competition" un "Keep an Eye" konkursu laureāts, starptautiski atpazīstamās Amsterdamas koncerzāles "Bimhuis" džeza vēstnieks, Rudzinskis aktīvi darbojas džeza un improvizētās mūzikas izglītības laukā un šobrīd strādā pie džeza valodas sērijām "shednshare", kā arī attīsta mūsdienu džeza bigbendu kultūru projektā "Space Big Band".

Jam Session mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pasākuma pirmajā daļā uzstāsies uzaicinātais viesmākslinieks kopā ar pavadošo grupu. Pasākuma otrajā daļā pievienosies LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi, izpildot brīvās improvizācijas. Muzikālo vakaru apmeklētājiem Jam Session laikā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus.

Mūziķu sastāvs:
- Toms Rudzinskis /saksofons/
- Andris Buiķis /sitaminstrumenti/
- Kristaps Vītols-Vītoliņš /basģitāra/
- Atis Andersons /klavieres/

Pasākuma norises vieta: Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars", 2. stāva publiskā zona
Pasākuma ilgums: 19.00-21.00 / ~ 2 h
Organizē: MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar biedrību "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs"
Atbalsta: SIA "Lielais dzintars", Valsts Kultūrkapitāla fonds
Ieeja: Bez maksas

Papildu informācija ŠEIT.