Simfoniskais kolektīvs "Baltic Groove Orchestra" un tā mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Ivuškāns uzsācis sadarbību ar dziedātāju Aiju Andrejevu. Kopīgi tiek ierakstīts mākslinieces jaunais albums "Tagadne", portālu informēja SIA "Reku" sabiedrisko attiecību vadītāja Sniedze Ivuškāne.

"Aijai ir viena no spilgtākajām un spēcīgākajām balsīm Latvijas popmūzikā, un muzikālais tandēms ar Kasparu Ansonu ir apskaužami lielisks! Klausoties viņu dziesmas, manā galvā jau sen skanēja  orķestra krāsas, līdz bija pienācis laiks savu ideju īstenot. Piezvanīju Aijai, un apstākļi ideāli sakrita, tieši tapa viņas jaunais albums, kuram arī viņa vēlējās piešķirt orķestra vērienu skanējumā! Tagad top aranžijas un ieraksta sesijas mijas viena ar otru, tiekamies ar Kasparu un Aiju, kā arī ar fantastiskajiem BGO mūziķiem. Pamazām viss top!" stāsta "Baltic Groove Orchestra" mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Ivuškāns.

2024. gada 12. martā kultūrtelpā "Tu jau zini Kur" notiks Aijas Andrejevas un "Baltic Groove Orchestra" kopīgi ierakstītā jaunā albuma "Tagadne", kurā apkopotas desmit kompozīcijas, prezentācijas  koncerts.

Kā atzīst pati dziedātāja, "šis ir piepildītākais, interesantākais un emocijām bagātākais albuma  rakstīšanas process, kādā jebkad esmu piedalījusies. Albums "Tagadne" būs īpašs arī ar to, ka krāsas  skanējumam piešķir manas ritma grupas ierakstītie dzīvie instrumenti. Visvairāk priecājos, ka  ierakstiem ir pievienojies "Baltic Groove Orchestra" – simfoniskais orķestris Jāņa Ivuškāna vadībā.  Jaunais albums tiks izdots nākamgad, kad apritēs 20 gadi, kopš esmu uz skatuves, un tas būs  daudzpusīgs, roķīgs, lirisks un vienlaikus smeldzīgs – tāds kārtīgs svētku albums," atklāj Aija  Andrejeva.

Arī "Tagadnes" dziesmu līdzautoram un producentam Kasparam Ansonam šī ir jauna pieredze, jo atšķirībā no līdzšinējo ierakstu procesa šī albuma tapšanā tiek veikti simfoniskā orķestra un dzīvo instrumentu ieraksti.
 
"Aijas jaunā albuma ierakstīšanā iesaistīti ļoti lieli cilvēku resursi, tas prasa arī milzīgu savstarpēju uzticēšanos, jo īpaši manā un orķestra vadītāja Jāņa Ivuškāna starpā. Mūsdienās, kad datori "uzbrūk" mākslai, dzīvo instrumentu ieraksti ir liela vērtība, kas padara visu procesu interesantu, atšķirīgu un nebijušu gan man, gan Aijai. Šo albumu īpašu padara arī Aijas klātbūtne visos procesos ‒ iepriekš  viņas albumos tika apkopotas dažādu autoru dziesmas, bet šoreiz to radām kopā. Kopumā radošais process ir bijis garš, daudzas domas par saturu laika gaitā – vairāk nekā divu gadu garumā ‒ ir pieslīpējušās. Ceru, ka klausītāji to novērtēs," saka Kaspars Ansons.

Aijas Andrejevas un "Baltic Groove Orchestra" albuma "Tagadne" prezentācijas koncerts  norisināsies 12. martā pulksten 19 kultūrtelpā "Tu jau zini Kur", Tallinas ielā 10, Rīgā.

Biļetes var iegādāties "Biļešu serviss" kasēs un internetā.