Aizvadītajā nedēļas nogalē savu trešo sezonu atklāja Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidence, kas apmeklētājus aicina ielūkoties atvērtajās darbnīcās, kur šogad strādā gleznotāji Reinis Liepa un Veronika Frolova, kā arī tēlnieks Egons Peršēvics.

Iepriekšējās sezonās Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidence guva lielu popularitāti ne tikai Liepājas, bet Latvijas mērogā – apmeklētāji lielā vairumā turp devās, lai ieskatītos profesionālu mākslinieku ikdienas darbā, baudītu viņu līdzatvesto darbu izstādi, kā arī iepazītu vēsturisko arhitektūru.

Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences izvēlētais kurss ir piesaistīt rezidencei augstākās klases māksliniekus – tādēļ arī šogad tās kurators Egons Peršēvics uz Liepāju ir aicinājis gleznotājus, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējus Veroniku Frolovu un Reini Liepu.

"Ar torņa grandiozajām telpām šajā rezidences atklāšanas nedēļā mākslinieki ir sākuši aprast un tagad palēnām var sākt nodoties saviem radošajiem procesiem. Tāpēc apmeklētājiem vēl jo interesantāk būs apmeklēt torni vasaras vidū, vai pat uz vasaras otru pusi, kad būs redzams vasarā sastrādātais rezultāts," stāsta rezidences kurators, "Turklāt, piemēram, Veronikai šobrīd gatavu darbu tornī nav, bet viņa sola, ka uz sezonas beigām būs daudz, ko redzēt. Mākslinieciskā vide mums te procesā mainās nepārtraukti, tāpēc ir vērts iegriezties atkārtoti."

Veronika Frolova ir latviešu mākslas vides vislabāk glabātais noslēpums – spēcīga gleznotāja, kas savos darbos koncentrējas uz abstraktu ķermeņu materialitātes tēlojumu. Viņa savos darbos apvieno ogles zīmējumu ar glezniecību viegli šķērsojot tehniku robežas.

Reinis Liepa savukārt ir izcils gleznotājs un, kā pats saka, "primāri jau zīmētājs". Reinis ilgu laiku jaunajiem māksliniekiem pasniedz zīmēšanu un ir viens no pieprasītākajiem zīmēšanas pasniedzējiem Latvijā. Glezniecībā viņš risina dažādu motīvu dialogus ar nelieliem spilgtiem krāsu akcentiem, kas bieži vien tiek nostatīti pret gaišu fonu.

Arī tēlnieks Egons Peršēvics ir Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēks. Viņš ir topošais mākslas doktors un pedagogs ar vairāk kā 10 gadu stāžu, kas šobrīd pasniedz arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Viņš ir autors arī tādiem popularitāti iemantojušiem mākslas darbiem kā Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Spoku zirgs, parafrāze par Brīvības pieminekli, jeb "Brīvību Brīvībai", kas bijusi skatāma ne vien Rīgā un Liepājā, bet ilgu laiku arī Kuldīgā, kā arī aizvadītajā vasarā uz Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" terases eksponētā "Jūras Mātes nolaupīšana".


Iepriekšējās sezonās tēlnieks tornī veidoja lielformāta darbus – Karostas Nāru, kas pēcāk bija apskatāma jūrā pie Ziemeļu mola un guva lielu popularitāti ne tikai Liepājas, bet Latvijas mērogā, un savu "Mākslinieka manifestu", kas būs ieraugāms arī pabeigtā veidā uz Liepājas mūzikas mākslas un dizaina vidusskolas jaunās piebūves fasādes Alejas ielā. Šovasar viņa vadītās rezidences darba plānā ir izveidot meistardarbnīcas, lektorijus un portretu veidošanas paraugdemonstrējumus.

Karostas ūdens torni bez maksas var apmeklēt visu vasaru līdz pat 31.augustam trešdienās, ceturtdienās, piektdienās no pulksten 13 līdz 18 un sestdienās no pulksten 12 līdz 15. Zvanot gidam uz 29930936, var pieteikt grupas bezmaksas ekskursijām arī citos laikos.

Aktuālajai informācijai līdzi var sekot: facebook.com/karostas.udenstornis un instagram.com/karostas.udenstornis.

Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences projekts jau trešo sezonu norisinās, pateicoties uzņēmumam "Liepājas ūdens", Karostas glābšanas biedrībai, kā arī Liepājas Kultūras pārvaldei.