Pirmoreiz pasniegs nacionālo dramaturģijas balvu "Pazudušais dēls" sezonas labākajam dramaturgam, ziņo BNS.

Lai veicinātu Latvijas dramaturgu profesionalitāti un jaunas, mūsdienīgas nacionālās dramaturģijas tapšanu, šoruden pirmo reizi tiks pasniegta nacionālā dramaturģijas balva "Pazudušais dēls" sezonas labākajam dramaturgam.

Kā informē Latvijas Dramaturgu ģildes valdes priekšsēde Rasa Bugavičute, uz balvu var pretendēt iepriekšējā sezonā pirmo reizi iestudēts Latvijā dzīvojoša autora vai autoru kolektīva radīts dramaturģisks teksts, kas iesniegts izvērtējumam Dramaturgu ģildes biedriem. Balsojums nosaka piecas lugas, kas tiek virzītas īpašas žūrijas galīgajam lēmumam.

Iepriekšējā teātra sezonā Latvijas dramatiskajos teātros iestudēti 24 latviešu autoru 26 teksti, no kuriem vērtēšanai bija nodotas 18 lugas, scenāriji un libreti.

Ģildes biedru balsojumā labāko piecniekā iekļuvis arī Laura Gundara "Advents Silmačos", kas pagājušajā sezonā iestudēts gan Liepājas teātrī, gan Valmieras Drāmas teātrī. Tāpat uz balvu pretendē Rasas Bugavičutes un Edgara Niklasona "Izrāde Gals" Latvijas Nacionālajā teātrī, Jāņa Baloža, Ivo Brieža, Laura Gundara un Ansela Kaugera "12.diena" Dailes teātrī, Ingas Gailes "Āda" Ģertrūdes ielas teātrī, kā arī Ingas Ābeles "Labās asinis" Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Labāko sezonas dramaturģijas tekstu pēc izrāžu noskatīšanās un darbu izlasīšanas nosaka neatkarīga žūrija piecu cilvēku sastāvā. Šogad žūriju veido profesors Gunārs Bībers, kordiriģents Jānis Ērenštreits, advokāts Lauris Liepa, augstskolas pasniedzējs Armands Kalniņš, kā arī mūziķis Gustavo jeb Arstarulsmirus.

Labākais dramaturgs balvu "Pazudušais dēls" saņems ikgadējās teātra balvas "Spēlmaņu nakts" ceremonijas ietvaros, kas šogad notiks 23.novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī.