Aleksandra Čaka vārdā nosaukto balvu par novatorisku Rīgas interpretējumu daiļradē un Čaka darbu izpētē saņēma trīs personības – aktieris Mārtiņš Vilsons, somu dzejniece Heli Lāksonena un atdzejotāja Olga Pētersone, ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Vilsons saņēma Čaka balvu par izrādi "Čaks lauku mierā Vilsona verandā", Lāksonena par spilgtu Latvijas un Somijas dialogu, veidojot sarunu dzejā, un jauniem Čaka dzejas tulkojumiem. Savukārt Pētersona saņēma Čaka balvu par poēmas "Mūžības skartie" tulkojumu krievu valodā. Tas ir pirmais "Mūžības skarto" tulkojums un izdevums krievu valodā.

Čaka balva pirmo reizi tika pasniegta 2001.gadā – dzejnieka 100.dzimšanas dienā. Reizi divos gados balvas tiek pasniegtas par ieguldījumu Čaka personības un daiļrades izpētē un popularizēšanā, kā arī Rīgas pilsētas tēla mākslinieciski augstvērtīgā interpretējumā. Čaka balvas autors ir tēlnieks Andris Vārpa, ziņo LETA.

Par balvas laureātiem kļuvuši daudzi kultūras darbinieki – dzejnieki Jānis Rokpelnis un Uldis Bērziņš, aktieri Imants Skrastiņš un Artis Robežnieks, fotogrāfe Māra Brašmane, mākslinieks Pāvels Šēnhofs, komponists Uldis Stabulnieks, mākslinieks un dzejnieks Andris Breže, rakstnieki Zigmunds Skujiņš, Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla, literatūras zinātnieces Andra Konste un Antra Medne, tulkotāji Rauls Čilačava un Aksīnija Mihailova un citi.