"Pegaza pagalma" viesistaba ielūdz uz jaunu pasākumu ciklu – sarunas par kino un dzīvi "Ārpus kadra", kurā ar apmeklētājiem satiksies latviešu kino klasika, mūzika un kāds īpašais viesis. Pirmā tikšanās pasākuma cikla ietvaros norisināsies jau 19. aprīlī pulksten 19, kurā galvenais viesis būs aktieris, latviešu kinofilmas "Mirāža" viens no galvenās lomas atveidotājiem – Mārtiņš Vilsons.

"Mirāža" ir 1983. gadā uzņemta detektīvfilma trīs sērijās, kuras režisors ir Aloizs Brenčs. Filmas darbība noris 20. gadsimta 70. gados, kādā no ASV dienvidu štatiem. Mārtiņš Vilsons šajā filmā atveido bijušo bokseri Kitsonu. Tā ir aktiera pirmā kino loma.

""Pegaza pagalma" viesistaba ir vieta, kurā satiekas daudzveidīgs mākslas saturs un latviešu kino pilnīgi noteikti ir pelnījis īpašu vietu mūsu namā. Šajā notikumu sērijā ikreiz kāda cita latviešu kinofilma tiks izgaismota mūsu uzmanības starmešu gaismā, uz tikšanos aicināsim ar konkrēto filmu vai tās tēmu saistītu personību. Ceram, ka šāda veida satikšanās ar kino, mūziku un personībām būs saistoša apmeklētājiem un kļūs par mūsu viesistabas tradīciju", stāsta "Pegaza pagalma" saimnieki Irita Kalēja un Jānis Ivuškāns.

Pasākuma laikā būs iespēja redzēt filmas "Mirāža" fragmentus un dzirdēt Mārtiņa Vilsona atmiņu stāstus gan par pašu filmu, gan par tajā ietvertajām tēmām. Pasākuma mērķis ir sniegt pilsētas iedzīvotājiem un viesiem iespēju satikties un sarunāties par dzīvi iekš kino un ārpus tā, piedaloties ikvienam klātesošajam. Pasākumu vadīs Maija Kalniņa.

Par muzikālo pusi pasākumā rūpēsies mūziķi Normunds Kalniņš un Edgars Jānis Kārkliņš. Satiekoties klavieru un saksofona skaņām, "Ārpus kadra" pasākumā skanēs mūzika, kurai par iedvesmu kalpojis kino.

Pasākuma sākums pulksten 19, viesistabas durvis atvērtas no 18. Biļetes uz pasākumu iegādājamas www.liepajamusic.lv vai pie ieejas pasākumā.

"Pegaza pagalma" viesistabas veidotāji ir producente Irita Kalēja un komponists, trompetists un aranžētājs Jānis Ivuškāns. "Pegaza pagalma" viesistabas mērķis ir piedāvāt liepājniekiem un pilsētas viesiem iespēju pulcēties dažādos mūzikas, teātra, mākslas un literatūras notikumos, piesaistot gan Latvijas, gan ārvalstu māksliniekus. Jaunās telpas veidotas mājīgā gaisotnē, ar ietilpību līdz 80 cilvēkiem. Ideja par vārdu Pegazs ir aizgūta no grieķu mitoloģijas - spārnots zirgs, kas ar pakavu izsitis virszemes avotu, kura ūdens dod iedvesmu dzejniekiem. Pasākumiem un aktuālajai informācijai aicinām sekot līdzi mājaslapā www.liepajamusic.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook ("Pegaza pagalms") un Instagram (@pegaza.pagalms).