Biedrība "Tabitas sirds" sadarbībā ar organizāciju "Подільська громада", ceturtdien, 5. oktobrī, no pulksten 14 līdz 19 koncertzāles "Lielais dzintars" izstāžu zālē "Civita Nova" aicina uz Ukrainas pilsētas Vinnicas mākslinieka un brīvprātīgā Volodimira Lapšova mākslas darbu izstādi, portālu informēja biedrības "Tabitas sirds" pārstāve Kristīne Vidzeniece.

Izstādes mērķis ir atgādināt par Ukrainā notiekošo karu un vākt ziedojumus okupēto teritoriju bērnu – bāreņu atbalstam. Izstāde paredzēta tikai vienu dienu un tajā varēs aplūkot divdesmit 4D attēlus, 20 karogus un 20 stāstus par ukraiņu varonīgo pretošanos Krievijas militārajiem spēkiem. Izstādē hronoloģiskā secībā varēs iepazīties ar sāpīgām traģēdijām un ukraiņu varoņu stāstiem, kā arī būs iespēja satikt un aprunāties ar darbu autoru.

Darbu autors Volodimirs Lapšovs pie gleznu radīšanas sāka pirmajās dienās, kad Krievija uzsāka īstenot pilna mēroga militāro iebrukumu Ukrainā. Izstādē apskatāmie darbi būs veidoti īpašā pikseļu tehnikā – katra bilde veidota unikālā autortehnikā, kas sastāv no vairāk nekā pusotra tūkstoša koka kubiem. Kā "pikseļi" izmantoti Ukrainas militārpersonu formastērpa detaļas.

Volodimirs Lapšovs ir mākslinieks, brīvprātīgais un sabiedriskais darbinieks no Ukrainas pilsētas Vinnicas, kurš jau kopš 2014. gada aktīvi iesaistījies brīvprātīgajā darbā, sniedzot būtisku un nozīmīgu palīdzību ukraiņiem Krievijas izraisītā kara laikā. Lapšovs ir arī sabiedriskās organizācijas "Jaunais Ukrainas ceļš" vadītājs.  Kopā ar draugiem un brīvprātīgajiem viņš vairākkārt piegādājis automašīnas, aizsarglīdzekļus un munīciju Ukrainas karavīriem frontes līnijās, sniedzis humāno palīdzību civiliedzīvotājiem, kā arī pastāvīgi palīdz ievainotajiem karavīriem slimnīcās.

Publicitātes attēls