Sestdien, 4.martā, pulksten 18 Liepājas Modes un Mākslas studijā, Ziemeļu ielā 19, ikviens aicināts apmeklēt versiju par antiutopiju, izrādi "Baiļu labirints".

Lomās iejutīsies studijas audzēknes, kas tāpat kā iestudējuma režisore Alvīna Jaremčuka piedzīvos debiju teātra mākslā. Vecuma ierobežojums: +14, ieeja – bezmaksas.

"Vēlos, lai sabiedrība uz mirkli apstājas un aizdomājas par izvēlēm savā dzīvē. Vienmēr mums tiek dota iespēja izvēlēties, kurā pusē būt – atbalstīt labo vai pretējo. Ar izrādes starpniecību skatītāji varēs aizdomāties, kas notiek, ja cilvēks kļūst bezjūtīgs," stāsta Alvīna Jaremčuka, "pieaugušajiem un vecākiem jāatceras, ka ir ne tikai jāieklausās, bet arī jādzird, savukārt pusaudžiem – jāapdomā, kā rīkoties attiecīgās dzīves situācijās."

Jaunā režisore vēlas arī parādīt skaudro realitāti skolās – kā mūsdienās jaunieši prot manipulēt ne tikai ar skolas biedriem, bet arī skolotājiem un vecākiem. Izrādes pamatdoma radusies, vērojot un izjūtot apkārtējo jauniešu saskarsmi, dažādas dzīves un skolas situācijas, ka arī izstrādājot zinātniski pētniecisko darbu par teātra režisora emocionālo stāvokli izrādes tapšanas laikā, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Timermane.

Stāsts ir par mīlestību un naidu. 17 gadus jaunā Kitija no Aizputes pārcēlusies uz dzīvi Rīgā. Jauna vide, jauni līdzcilvēki, jaunas emocijas un intrigas, kas ir neatņemama skolas dzīves sastāvdaļa. Iederēties, izcīnīt savu vietu jauniešu starpā, gūt novērtējumu – tie ir jautājumi, kas nodarbina vairums jauniešu prātus. Ko darīt, ja trūkst pašpārliecinātība un kādu lomu mūsdienās spēlē vecāku radītais dzīves piemērs? Varbūt notikumu gaitu spēj mainīt Viņš – Baltais cilvēks..

Izrāde tapusi, pateicoties Liepājas teātra sniegtajam vizuālā tēla papildinājumam. "Šis atbalsts mums ir ļoti nozīmīgs un vērtīgs, kā arī piekoptā tradīcija, doties uz izrādēm un iedvesmoties no lielo mākslinieku darba, studijas audzēknēs izraisa lielu interesi par teātra mākslu," novērtē A. Jaremčuka.