Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no 14.augusta pulksten 6.30 līdz 17.augusta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma 18 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar pulksten 18.27 tika saņemts izsaukums uz Ūliha ielu Liepājā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka pusotra stāva dzīvojamās mājas mansarda stāvā deg veļas mašīna 1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās desmit cilvēki. Pulksten 19.02 ugunsgrēks likvidēts. Nevienā no dzīvokļiem nebija uzstādīts dūmu detektors.

Vakar pulksten 21.52 tika saņemts izsaukums uz Kroņu ielu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka četrstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī degušas sadzīves mantas 1 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās, izmantojot ugunsdzēsības aparātu, ugunsgrēku likvidēja iedzīvotāji. Ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja telpas. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki.

Vēl aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Kurzemē arī steidzās dzēst ugunsgrēkus, kur Kaiju ielā Liepājā dega atkritumi 0,5 m2 platībā, Kristiana Dāla ielā Liepājā dega sausā zāle 200 m2 platībā, bet O.Kalpaka ielā Liepājā piecstāvu dzīvojamās mājās dzīvoklī bija piededzis uz plīts bez uzraudzības atstāts ēdiens.

Kopumā aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 136 izsaukumus, no kuriem 59 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem trīs uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 50 uz glābšanas darbiem, bet 17 no izsaukumiem bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.