Valsts policijā pieņemts lēmums par lietvedības uzsākšanu administratīvā pārkāpuma lietā par pārkāpumiem 9.maijā, informē Artūrs Butāns (Nacionālā Apvienība), kurš 10.maijā vērsās Valsts policijā ar iesniegumu par pulcēšanās pārkāpumiem 9.maijā, pie PSRS karaspēka pieminekļa Liepājā.

Iesniedzējs informē, ka saņēmis atbildes vēstuli no Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas, kurā tiek informēts par lietvedības uzsākšanu administratīvā pārkāpuma lietā.

Iesniegumā policijai tika vērsta uzmanība, ka 2020.gada 9.maijā bija spēkā esoši Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu";, tai skaitā 29.marta MK grozījumi. Rīkojuma 4.5. punkts nosaka, ka turpmāk, līdz ārkārtējās situācijas beigām, ir aizliegti: jebkādi publiski pasākumi; sapulces, gājieni un piketi; Rīkojuma 4.5. 2. punkts paredz stingrus ierobežojumus, atrodoties publiskās vietās. Proti, gan publiskās iekštelpās, gan publiskās ārtelpās visām personām ir obligāti jāievēro savstarpēja divu metru distance.

Iesniegumam tika pievienots foto, kurā fiksēta pulcēšanās, ar Saeimas deputāta Valērija Agešina un Krievijas vēstniecības pārstāvju dalību, kas norisinājusies, neievērojot augstākminēto MK rīkojumu un ignorējot Liepājas pašvaldības noteikumus par publisku pasākumu saskaņošanas kārtību.

Ar līdzīgu iesniegumu Butāns vērsies arī Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā, kas atbildes vēstulē informējusi par atteikumu uzsākt lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā, pārkāpuma sastāva neesamības dēļ.