Pēdējo divu mēnešu laikā Valsts policija turpina Kurzemes reģionā konstatēt vairākus notikumus saistītus ar narkotisko vielu apriti – lietošanu, glabāšanu un realizāciju. Kopumā 2 mēnešu laikā ir uzsākti 16 kriminālprocesi, kuros likumsargi turpina aktīvu izmeklēšanu, lai lemtu par materiālu tālāku virzību. Vairāki kriminālprocesi jau ir nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai par narkotisko un psihotropo vielu apriti, tai skaitā arī divi kriminālprocesi, kur Liepājā tika konstatēta psihotropo vielu aprite – glabāšana un realizācija, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Šā gada septembrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par psihotropo vielu realizāciju Liepājā aizturēja kādu vīrieti. Noskaidrots, ka viņš realizēja vienu subutekss tableti, kas satur psihotropu vielu buprenorfīnu. Savukārt kratīšanas laikā pie viņa dzīvesvietā tika atrasti uz izņemti subutekss tablešu fragmenti un metamfetamīns. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura likumpārkāpumiem un uz izmeklēšanas laiku viņam tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Savukārt oktobra mēnesī Kriminālpolicijas biroja amatpersonas uz aizdomu pamata par psihotropo vielu glabāšanu bez nolūka tās realizēt Liepājā aizturēja kādu vīrieti, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā. Pie viņa tika atrasts un izņemts subutekss tabletes fragments, kas satur psihotropu vielu buprenorfīnu. Vīrietim uz izmeklēšanas laiku tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu abos kriminālprocesos un nodevušas tos prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Saskaņā ar Krimināllikumu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā un par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Savukārt par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu bez nolūka tās realizēt, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.