Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas amatpersonas, veicot transportlīdzekļu vadītāju kontroli, fiksēja 22 transportlīdzekļu vadītājus, kuri atradās alkohola reibumā. Dienvidkurzemes novadā tika konstatēts viens automašīnas vadītājs, taču Liepājā – trīs automašīnu vadītāji un 18 nomas elektroskrejriteņu vadītāji, būdami alkohola reibumā. Kopumā uzsākts 21 administratīvo pārkāpumu process un viens kriminālprocess par transportlīdzekļu vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, portālu informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Savukārt par to noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz papildu prasības elektroskrejriteņu vadītājiem jeb par pasažiera pārvadāšanu Valsts policijā ir uzsākti 14 administratīvo pārkāpumu procesi, bet Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā – 17 administratīvo pārkāpumu procesi pret elekroskrejriteņu vadītājiem, tātad kopā 31 administratīvo pārkāpumu process par pasažieru pārvadāšanu.

Tāpat Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa amatpersonas veica patrulēšanu uz ūdens, konstatējot divus pārkāpumus Liepājas ostas akvatorijā un Liepājas ezerā – atpūtas kuģu vadītāji nebija nodrošinājuši, ka glābšanas vestu skaits kuģošanas līdzeklī atbilst cilvēku skaitam kuģošanas līdzeklī. Par šiem gadījumiem uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Kopumā nedēļas nogalē uzsākti 16 administratīvo pārkāpumu procesi par narkotisko vielu apriti – lietošanu un glabāšanu, un trīs kriminālprocesi par narkotisko vielu glabāšanu.

Tāpat nedēļas nogalē bija spēkā gaisa telpas ierobežojumi, proti pasākumā neiesaistītiem gaisa kuģiem bija aizliegts izmantot gaisa telpu – lidojumi bija aizliegti arī ar bezpilota gaisa kuģiem jeb droniem. Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas amatpersonas, rūpējoties par pasākuma dalībnieku un apmeklētāju drošību, uzraudzīja šo aizlieguma ievērošanu. Konstatēts, ka seši bezpilota gaisu kuģu piloti par spīti ierobežojumiem, bez saskaņošanas vadīja dronus virs pilsētas, pietuvināti festivāla teritorijai. Par šiem pārkāpumiem kopumā uzsākti 26 administratīvo pārkāpumu procesi.

Piektdien, 4.augustā ap pulksten 15.40 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā, Dunikas ielā noticis ceļu satiksmes negadījums. Sākotnējā informācija liecina, ka sieviete vadīja automašīnu "Nissan" Liepājā pa Dunikas ielas kāda nama pagalma izbraucamo ceļu, neizpildīja ceļa zīmes Nr.207 (neapstājoties tālāk braukt aizliegts) prasības, kā rezultātā notika sadursme ar velosipēdistu, kurš izbrauca no gājēju ietves labās puses. Negadījumā cieta velosipēda vadītājs – jaunietis, kurš ar gūtajām traumām nogādāts medicīnas iestādē. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process un tiek skaidroti precīzi ceļu satiksmes negadījuma iemesli.

Svētdien, 6.augustā ap pulksten 14 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā, Ģenerāļa Baloža ielā noticis ceļu satiksmes negadījums – uzbraukums gājējai. Sākotnējā informācija liecina, ka jauniete, nepārliecinoties par satiksmes drošību, tam neparedzētā vietā, no autobusa pieturas un satiksmes autobusa aizsega skriešus šķērsoja ceļa braucamo daļu, izskrēja priekšā transportlīdzeklim "Subaru", kā rezultātā notika sadursme. Negadījumā cieta jauniete, kura ar gūtajām traumām nogādāta medicīnas iestādē. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process un tiek skaidroti precīzi ceļu satiksmes negadījuma iemesli.