Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 20.maija pulksten 6.30 līdz 23.maija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 10 uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Viens izsaukums bija arī Liepājā. Svētdien pulksten 14.35 ugunsdzēsēji glābēji devās uz O.Kalpaka ielu, kur piecstāvu dzīvojamās mājas vienā no dzīvokļiem virtuvē uz plīts bija piededzis ēdiens. Ugunsdzēsēji glābēji dzīvoklī atrada vienu cilvēku, kas spēcīgajā sadūmojumā bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Diemžēl ugunsdzēsēji glābēji dzīvoklī nedzirdēja skanam dūmu detektoru.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Latvijā aizvadītajās trijās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 143 izsaukumus – 44 uz ugunsgrēku dzēšanu, 74 uz glābšanas darbiem, bet 25 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.