Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 7.oktobra pulksten 6.30 līdz 10.oktobra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 12 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz glābšanas darbiem.

Piektdien pulksten 13.49 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvostas ielu Liepājā, kur aizdegusies apmēram 12 metrus augsta šķeldas kaudze, radot spēcīgu sadūmojumu, ko vējš izplatīja uz tuvējo apkārtni. Pulksten 17.40 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos. Šķeldas kaudze dega 1600 m2 platībā. Visu nakti un sestdien no rīta turpinājās dzēšanas darbi. Ar uzņēmuma tehnikas palīdzību kaudze tika pārkrauta, lai atrastu degšanas perēkļus un varētu nodzēst arī to šķeldu, kas deg kaudzes zemākajos slāņos. Darbs notikuma vietā noslēdzās pulksten 11.

Sestdien no rīta Klaipēdas ielā Liepājā piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvoklī dega gāzes.

Naktī uz pirmdienu pulksten 00.27 VUGD saņēma izsaukumu uz Klaipēdas ielu Liepājā, kur deviņstāvu dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz ēkas otrā stāva balkona dega sadzīves mantas 10 m2 platībā. Pārmeklējot dzīvokli, ugunsdzēsēji glābēji atrada vienu cilvēku, kas ugunsgrēkā bija cietis un nodots NMPD mediķiem. No pārējiem dzīvokļiem ugunsdzēsēji glābēji evakuēja 20 cilvēkus.

Latvijā aizvadītajās trijās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 126 izsaukumus – 41 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viens bija meža ugunsgrēks, 60 uz glābšanas darbiem, bet 25 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.