Valsts policijai arī Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrā nav izdevies panākt aizdomās turētā statusa atjaunošanu Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam.

Prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe aģentūrai LETA teica, ka Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Andris Mikuļskis pirmdien pieņēmis lēmumu atstāt spēkā prokurora lēmumu un aizdomās turēto statusu maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" akcionāriem Zaharjinam un Segalam neatjaunot. Virsprokurors šādu lēmumu pieņēmis, jo neesot iegūts pietiekams pierādījumu kopums tam, ka minētās personas ir prettiesiski piesavinājušās "Liepājas metalurga" aktīvus.

Virsprokurors arī noraidījis uzņēmēja Kirova Lipmana sūdzību par cietušā statusa atjaunošanu.

Lai arī Mikuļska lēmums vairs nav pārsūdzams, uzņēmēja advokāts Pāvels Rebenoks aģentūrai LETA teica, ka aizstāvība apsver iepsēju vērst ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera uzmanību uz "jocīgiem lēmumiem prokuratūrā". Lipmana puse uzskata, ka prokuratūrā rupji pārkāpti tiesību principi.

Jau ziņots, ka pērn vasarā VP piemēroja aizdomās turamā statusu Sergejam Zaharjinam, toreizējam "Liepājas metalurga" padomes priekšsēdētāja vietniekam Aleksejam Zaharjinam, kā arī valdes loceklim Segalam. Liepājas prokuratūras prokurors Uldis Kursinskis nesen nolēma atcelt trijotnei aizdomās turamā statusu. Tāpat tika atcelti drošības līdzekļi. Šajā kriminālprocesā arī nolemts atcelt cietušā statusu uzņēmējam Kirovam Lipmanam.

VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) Kursinska lēmumu pārsūdzēja Liepājas prokuratūras virsprokuroram Atim Dzērvēnam. Arī Lipmans pārsūdzēja lēmumu par cietušā statusa atcelšanu. Dzērvēns prokurora lēmumu atzinis par likumīgu un pamatotu. Policija un Lipmans Dzērvēna lēmumu pārsūdzēja Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram Andrim Mikuļskim.

Liepājas prokuratūras prokurors kā lietu uzraugošais prokurors uzskatīja, ka lēmumi par personas atzīšanu par aizdomās turamo nav pietiekami pamatoti.

Pašlaik šīs personas ir atzītas par personām, pret kurām ir sākts kriminālprocess, – konkrētais kriminālprocess izmeklēšanas turpināšanai atrodas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē. VP pērn vasarā līdz ar aizdomās turētā statusa piemērošanu trijotnei noteica arī drošības līdzekļus – policijas uzraudzību un aizliegumu ieņemt amatu.

Kriminālprocesā, kas tika sākts saistībā ar iespējamu AS "Liepājas metalurgs" vadības noziedzīgu rīcību, ENAP pagājušā gada 14.maijā veica 14 kratīšanas uzņēmuma vadības un akcionāru dzīvesvietās un darba kabinetos.

ENAP priekšnieks Gatis Gudermanis toreiz žurnālistiem skaidroja, ka kriminālprocess sākts pēc Lipmana iesnieguma 2012.gada augustā. Izmeklēti tiek iespējamie noziegumi, kas veikti ilgstošā laika posmā. Lieta tiek izmeklēta par piesavināšanos un dienesta pilnvaru pārsniegšanu saistībā ar "Liepājas metalurgu".

Liepājas tiesa pagājušā gada 12.novembrī nolēma izbeigt "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības procesu un sākt uzņēmuma maksātnespējas procesu. Tas nozīmē, ka "Liepājas metalurgs" pilnībā pāriet maksātnespējas administratora pārraudzībā, kura uzdevums būs sešu mēnešu laikā sagatavot uzņēmumu pārdošanai.