Tiesībsargs Juris Jansons uzskata, ka sods diviem vīriešiem, ko piespriedusi Liepājas tiesa par mazgadīgas meitenes seksuālu izmantošanu, ir neadekvāts.

Jansons intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" teica, ka birojs arī vērtēs pilno tiesas spriedumu, kas būs pieejams nākamnedēļ.

Tiesībsargs akcentēja, ka, aplūkojot Valsts policijas sniegto informāciju par pastrādātajiem noziegumiem pret bērniem, var secināt, ka prevencija nedarbojas - pāris gadu laikā šādu noziegumu skaits ir divkārkāršojies.

 "Lapu grābšana diez vai var resocializēt pedofilu," komentējot piespriesto sodu, pauda Jansons.

Runājot par šādu noziegumu sekām cietušajiem, Jansons akcentēja, ka bērns, kurš ir seksuāli izmantots, vēlāk var nespēt veidot attiecības, tāpat pētījumi liecina, ka bērns, kurš ir seksuāli izmantots, nākotnē var kļūt par varmāku.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka par piecgadīgas meitenes seksuālu izmantošanu piecu gadu garumā Liepājas tiesa Jevgēņiju Smirečanski sodīja ar piespiedu darbu uz 240 stundām un probācijas uzraudzību vienu gadu, bet Oļegu Smirečanski ar 200 stundu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību. Abiem solidāri jāatmaksā valstij cietušajai izmaksātā kompensācija 1120 eiro. Tāpat katram jāatmaksā 201,97 eiro valstij ar tiesāšanos un advokāta pakalpojumiem saistītie izdevumi. Sodu iespējams pārsūdzēt Kurzemes Apgabaltiesā.

Arī Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš ("Saskaņa") iesniedzis lūgumu tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam un Augstākās tiesas priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam izvērtēt vai Liepājas tiesas tiesnesis nav pieļāvis likuma pārkāpumus.

Pilnais tiesas spriedums būs pieejams 20.jūlijā, bet pilsētas domē privātpersona Nils Jansons ir pieteicis piketu 17.jūlijā.