Liepājas prokuratūra ir nodevusi tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds bijušais ģimenes ārsts un kāda sieviete, pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Krimināllieta ir par recepšu izrakstīšanu bez medicīniskas nepieciešamības psihotropo vielu saņemšanai mantkārīgā nolūkā, kā arī par psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā un personu grupā, ziņo aģentūrai LETA.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētie vienojās par lomu sadali psihotropo vielu realizācijai citām personām, konkrēti, ka apsūdzētais ģimenes ārsts iegādāsies un nogādās apsūdzētajai sievietei tabletes, kas satur psihotropas vielas, bet viņa tās glabās un realizēs tālāk citām personām. Tā, apsūdzētais, uz nelikumīgi izrakstītu recepšu pamata iegādājās tabletes, kas satur psihotropās vielas un nodeva tās tālākai realizācijai apsūdzētajai sievietei.

Bez tam apsūdzētais, būdams ģimenes ārsts, bez medicīniskās nepieciešamības, mantkārīgos nolūkos, izrakstīja īpašas receptes ar savu pacientu datiem, kuriem tās nemaz nebija nepieciešamas, un izsniedza tās apsūdzētajai sievietei, skaidroja prokuratūrā.

Abi divi apsūdzētie saukti pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu realizēšanu, ja tās izdarījusi organizēta grupa, par ko draud brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem. Tāpat sievietei inkriminēta Krimināllikuma 253.panta pirmā daļa – par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, par ko draud ieslodzījums līdz trīs gadiem. Savukārt ģimenes ārstam inkriminēta 250.panta otrā daļa par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izsniegšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa, par ko draud brīvības atņemšana uz laiku līdz trīs gadiem.

Lieta izskatīšanai nodota Kurzemes rajona tiesai, taču patlaban vēl nav nozīmēts lietas izskatīšanas datums.

LETA jau vēstīja, ka veicot izmeklēšanu kriminālprocesā, 29.janvārī aizdomās par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, pārvadāšanu un glabāšanu realizācijas nolūkā lielos apmēros personu grupā policija aizturējusi 1981.gadā dzimušu sievieti un 1944.gadā dzimušu vīrieti – ģimenes ārstu.

Veicot vairākas kratīšanas, policijas darbinieki kopumā konfiscēja 304 tramadola, 72 klonazepāma un trīs subuteksa tabletes.