Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6.aprīļa pulksten 6.30 līdz 7.aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

Šorīt pulksten 6.51 saņemts izsaukums uz Grīzupes un 14.novembra bulvāra krustojumu Liepājā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Notikuma vietā uz ceļa braucamās daļas bija izlijusi eļļa, ko ugunsdzēsēji glābēji savāca ar absorbenta palīdzību. Pulksten 7.30 darbi notikuma vietā pabeigti.

Aizvadītajā diennaktī Kurzemē dzēsti pieci kūlas ugunsgrēki, no kuriem viens bija Sakņu ielā Liepājā, kur dega kūla 50 kvadrātmetru platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma! Ja pirmie kūlas ugunsgrēki norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, kūlas ugunsgrēku platības palielinās un tie apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus!

Vēl vakar Krūmu ielā Liepājā pie piecstāvu dzīvojamās mājas sienas makšķerauklā bija ieķēries putns – tas tika atbrīvots un nogādāts veterinārajā klīnikā.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 54 izsaukumus –  18 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā sešu kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.