Liepājā kādam vīrietim noformēti divi administratīvā pārkāpuma protokoli par pirotehnikas izmantošanu bez atļaujas, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības policijas Analītiskās nodaļas priekšnieks Kaspars Vārpiņš.

Viņš stāstīja, ka pagājušajā sestdienā ap pulksten 11.15 policijas darbinieki, patrulējot Roņu ielā, ievēroja vīrieti, kurš uz ielas izmantoja pirotehnikas izstrādājumu. Noskaidrojot lietas apstākļus, tika konstatēts, ka minētais vīrietis tam nav saņēmis pašvaldības atļauju.

Līdz ar to, 1983.gadā dzimušajam vīrietim tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par uguņošanas ierīces vai skatuves pirotehniskā izstrādājuma aprites noteikumu pārkāpšanu, par ko uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 35 līdz 350 eiro.

Pēc viņa teiktā nedaudz vēlāk, ap pulksten 11.40, policija saņēmusi izsaukumu par to, ka Roņu ielas apkārtnē kāds izmanto pirotehniskos izstrādājumus. Apsekojot tuvāko apkārtni, Kaktu ielā tika pamanīts iepriekšminētais 1983.gadā dzimušais vīrietis, kurš atkārtoti izmantoja pirotehniskos izstrādājumus. Tā kā minētais vīrietis nebija paspējis iegūt atļauju no pašvaldības, viņam tika sastādīts atkārtots administratīvā pārkāpuma protokols par šo pārkāpumu.

Pirotehnikas izstrādājuma izmantošanas rezultātā aizdegās zāle un pirotehnikas kaste, taču policijas darbinieki nekavējoties nodzēsa radušos uguni, iespējams, pasargājot no plašāka ugunsgrēka, atzina Vārpiņš.

Savukārt svētdien ap pulksten 2.10 pilsētas videonovērošanas kamerās tika ievērota persona, kura no pieminekļa Jaunā ostmalā ņem ziedus un met tos uz ielas un ūdenī. Ierodoties notikuma vietā un  uzrunājot personu, tā nenoliedza, ka ņēmusi ziedus un izmētājusi tos. 1974.gadā dzimušajam vīrietim tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par sīko huligānismu.