Tuvojoties gadumijai, Liepājas pilsētas Pašvaldības policija aicina sabiedrību izvērtēt pirotehnikas lietošanas nepieciešamību, kā arī informē par pirotehnikas lietošanas noteikumiem.

Tā kā tuvojas Jaungada svinības, kurās kopā sanāk pat vairāki simti cilvēku, vēlamies uzsvērt, ka ienest jebkāda veida pirotehnikas izstrādājumus cilvēku pūlī ir kategoriski aizliegts, jo nereti, traumas gūst ne tikai tas, kurš izšauj raķeti, bet gan arī tie, kuri atrodas blakus, informē pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Elva Lubāne.

Uguņošanas izstrādājumus ir aizliegts izmantot, ja to izmantošana rada riskus paša un apkārtējo cilvēku dzīvībai, veselībai, mantai, videi un apkārtējai infrastruktūrai. Ir stingri aizliegts izmantot uguņošanas ierīces alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaidā. Realizējot salūtu, cilvēki pieļauj ļoti daudz kļūdu, kas izraisījušas nopietnas sekas, tāpēc aicinām iedzīvotājus neiegādāties pirotehniku no neoficiāliem tirgotājiem, pirms to lietošanas izlasīt lietošanas instrukciju, petardi neizšaut no rokas, nekādā gadījumā atkārtoti neaizdedzināt pirotehnikas izstrādājumu, kad tas nav nostrādājis pirmajā reizē u.c. Ja vēja ātrums pārsniedz 9 m/s, izmantot pirotehniskas izstrādājumus ir aizliegts. Tā pat ir jāievēro droša distance – vismaz 100 m no citiem privātīpašumiem, ugunsbīstamiem un sprādzienbīstamiem objektiem, augstsprieguma un zemsprieguma līnijām un, protams, droša distance no citiem cilvēkiem u.c.

Aicinām neaizmirst arī par dzīvniekiem, kuriem salūta radītais troksnis rada stresu un bailes. Mājdzīvnieku īpašniekiem jābūt sevišķi vērīgiem, jo šī iemesla dēļ, suņi mēdz aizbēgt.

Pirotehnikas izstrādājumu un aprites likums nosaka, ka pirotehnika iedalās kategorijās, kuras tiek izšķirtas balstoties uz to bīstamības pakāpi, radītā trokšņa līmeni un paredzēto lietošanas veidu. 1. kategorijas uguņošanas ierīces (ļoti zemas bīstamības un trokšņa līmeņa uguņošanas ierīces) ir tiesības iegādāties, glabāt un izmantot fiziskām personām, kuras sasniegušas 14 gadu vecumu. Savukārt fiziskām personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu, ir tiesības iegādāties, glabāt un izmantot 1. un 2. kategorija uguņošanas ierīces. Sīkāku informāciju par kategorijām var iegūt oficiālās un sertificētās pirotehnikas tirdzniecības vietās. Aicinām ņemt vērā, ka jebkāda veida pirotehnikas ierīču nodošana personām, kuras nav sasniegušas noteikto vecuma grupu, ir sodāma rīcība.