Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 29. decembra pulksten 6.30 līdz 2. janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona pārvalde saņēma 24 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums, portālam ziņoja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Svētdien, 31.decembra vakarā, Atmodas bulvārī dega koka dobums 2 m2 platībā.

Jaunajā gadā visā Latvijā VUGD saņēma 38 izsaukumus, kuros nelielā platībā dega atkritumi atklātā teritorijā vai atkritumu konteineros, kas visbiežāk bija dažādas degošas pirotehnisko izstrādājumu iepakojuma kastes, kā arī no pirotehniskajiem izstrādājumiem vai nomesta izsmēķa aizdegušies sadzīves atkritumi konteinerā. Šādi izsaukumi Liepājā saņemti no Mirdzas Ķempes un Vērgales ielas, kur blakus atkritumu konteineram dega izlietotas pirotehnikas iepakojuma kastes 0,01 m2 platībā, bet Ģenerāļa Baloža ielā un Atmodas bulvārī dega izlietotas pirotehnikas iepakojuma kastes 1 m2 platībā. Meža ielā deviņstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva palīgtelpā dega atkritumu konteiners un tajā esošās pirotehnikas iepakojuma kastes 1,5 m2 platībā.

Pirmdien, 1.janvārī, neilgi pēc vienpadsmitiem no rīta, Klaipēdas ielā, deviņstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega elektrības rozete 0,5 m2 platībā. Degšana novērsta pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Pēcpusdienā Ventspils ielā dega atkritumu konteiners 2 m2 platībā.

Pulksten 22.07 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dzelzceļnieku ielu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega skursteņa izolācija 7 m2, koka stalažas 5 m2 un jumta konstrukcijas 3 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās, jau bija uzsākti dzēšanas darbi ar ugunsdzēsības aparātu palīdzību. Pulksten 23.30 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma  194 izsaukumus – 85 uz ugunsgrēku dzēšanu, 70 uz glābšanas darbiem, bet 39 izsaukumi bija maldinājumi.