Polijas futbola līdzjutēju sodīšana par likumpārkāpumiem, kas izdarīti pēc jūlijā notikušās futbola spēles, lielākoties nav bijusi iespējama vairāku iemeslu dēļ.

Galvenokārt tāpēc, ka cietušās personas nav vērsušās ar iesniegumu policijā, vai arī likumsargiem trūcis pierādījumu fanu saukšanai pie atbildības, šodien preses konferencē atzina Valsts Policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis, raksta LETA.

Kā ziņots, jūlija vidū vairāki tūkstoši Polijas komandas "Legia" fanu ieradās Liepājā, kur notika UEFA Eiropas līgas 2.kvalifikācijas kārtas spēle starp vietējo komandu "Liepājas metalurgs" un Varšavas klubu "Legia". Fani uzvedās agresīvi, apķēpāja namu sienas un izraisīja kautiņus.

"Viss sākas ar cietušās puses iesniegumu policijā," atzīst Grūbis, norādot, ka attiecībā uz apķēpātajiem namiem un citiem vides objektiem šādus iesniegumus policija nav saņēmusi. Bijis gadījums, kad policija pēc spēles operatīvi "pie rokas" aizturējusi kādu namu apķēpātāju no Polijas, taču nama saimnieks iesniegumu atteicies rakstīt. Iesniegumu atteicies rakstīt arī liepājnieks, kuru poļu fani piekāvuši un atņēmuši iepirkuma maisiņu.

Savukārt vairākos gadījumos, kad cietusī puse iesniegumu uzrakstījusi, policijai nav bijis iespējams noskaidrot vainīgās personas. Kā izteicās VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Pelnēns, "nebija pierādījumu bāzes pret konkrētām personām". Šo iemeslu dēļ, kā atzīst likumsargi, poļu kaušļi un namu apķēpātāji nav sodīti.

Kā pieļāva Grūbis, iespējams, daļa "Legia" fanu, kuriem jau iepriekš noteikts liegums izbraukt no valsts vai apmeklēt spēles, bet kuri tomēr ieradās Liepājā, sodu saņems Polijā. Grūbis atgādināja, ka kārtību spēles laikā Liepājā uzraudzīja arī likumsargi no Polijas.