Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas turpina darbu narkotisko un psihotropo vielu apkarošanas jomā Kurzemē. Šogad aizdomas par to, ka notiek psihotropo vielu realizācija, aizturēts kāds liepājnieks, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Janvāra beigās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par nodarbošanos ar neatļautu psihotropo vielu realizāciju Liepājā aizturēja kādu vīrieti. Veicot kratīšanu viņa dzīvesvietā, tika konstatēta un izņemta pulverveida viela, kas satur metamfetamīnu un šķidrumu, kas satur metadonu. Tāpat dzīvoklī atrasts sprādzienbīstams priekšmets – rokas granāta, gāzies ierocis un nauda.

Aizdomās turētais jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā un uz izmeklēšanas laiku viņam ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē ir uzsākts kriminālprocess par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Atgādinām, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz VP uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē), vai arī rakstot uz e-pastu uzticiba@vp.gov.lv.