Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par slepkavību Liepājā un nodevušas krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Šā gada 17.februārī Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā, Vecajā ostmalā atrasts vīrieša līķis. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un konstatēja, ka Vecajā ostmalā atrodas vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Likumsargi par notikušo uzsāka kriminālprocesu par slepkavību un tajā pašā dienā uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja vīrieti, un nākamajā dienā devās uz tiesu lūgt piemērot viņam drošības līdzekli – apcietinājumu, kas stājās spēkā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka bojā gājušais ar aizturēto bijušo savstarpēji pazīstami un miesas bojājumi nodarīti, visticamāk, konflikta laikā. Ekspertīzē noskaidrots, ka vīrieša nāve iestājusies no durti griezta krūšu kurvja ievainojuma. Aizdomās turētais iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.