Aizvadītās nedēļas beigās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Liepājā kratīšanas laikā pie vīrieša konstatēja vairāk nekā vienu tūkstoti psihotropo vielu saturošas tabletes tramadola un 200 tabletes klonazepama. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

14.janvārī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par psihotropo vielu neatļautu glabāšanu Liepājā aizturēja kādu vīrieti. Veicot kratīšanu vairākos īpašumos, tika izņemts vairāk nekā tūkstotis tablešu un nauda. Kopumā pie vīrieša tika konstatētas vairāk nekā 1000 tabletes tramadola, 200 tabletes klonazepama un vairāki simti eiro skaidra nauda. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Šobrīd uz izmeklēšanas laiku vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Saskaņā ar Krimināllikumu par psihotropo vielu neatļautu glabāšanu realizācijas nolūkā, ja tas izdarīts ar psihotropajām vielām lielā apmērā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas turpina darbu uzsāktajā kriminālprocesā.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Atgādinām, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz VP uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē), vai arī rakstot uz e-pastu uzticiba@vp.gov.lv.