Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par amfetamīna glabāšanu lielā apmērā, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Pagājušajā mēnesī, februāra vidū Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Grobiņā pie kāda vīrieša atrada narkotiskās vielas lielā apmērā. Tika pieņemts lēmums veikt kratīšanu viņa dzīvesvietā Liepājā, taču tur aizliegtās vielas netika atrastas. Kopumā pie vīrieša atrastas narkotiskās vielas lielā apmērā – 97,38 grami pulverveida vielas, kas satur amfetamīnu, kā arī viena tablete, kas satur psihotropu vielu diazepāmu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu bez nolūka tās realizēt, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā. Savukārt par tabletes glabāšanu, kas satur diazepāmu tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process par psihotropo vielu glabāšanu nelielā apmērā bez ārsta izsniegtas zāļu receptes.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti, gluži, kā šajā gadījumā, Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.