Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas sadarbībā ar Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldes kinologu veica profilaktisko pasākumu ar mērķi pārbaudīt, vai personas Liepājā neatrodas aizliegto vielu ietekmē.


Divu dienu profilaktiskā pasākuma laikā, proti, naktī no 28. uz 29. augustu un no 29. uz 30. augustu, suns norādīja uz septiņām personām Liepājas pilsētā, galvenokārt pašā pilsētas centrā kuras, iespējams, ir atradušās narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē. Lai noteiktu šo faktu, personas tika nogādātas ekspertīzes veikšanai un Valsts policijā par notikušo ir pieņemti lēmumi par procesa uzsākšanu administratīvā pārkāpuma lietā. Kopumā pie piecām personām tika atrastas, iespējams, narkotiskas vielas, tostarp trīs gadījumos šādas vielas tika atrastas automašīnās.


Šajos gadījumos ir noteiktas ekspertīzes, lai noteiktu izņemto vielu sastāvu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa turpina darbu uzsāktajos kriminālprocesos un administratīvo pārkāpumu lietās, portālu irliepaja.lv informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Valsts policija izsaka pateicību Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kinologam par sadarbību profilaktiskā pasākuma laikā.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā vai arī konstatē šādos profilaktiskos pasākumos, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Policija atgādinām, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz VP uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē), vai arī rakstot uz e-pastu uzticiba@vp.gov.lv.