Iestājoties siltākam laikam, kā arī uzsākot jauno peldsezonu, Pašvaldības policija vēlas atgādināt par sabiedriskās kārtības noteikumiem Liepājas pludmalē, lai visi varētu baudīt mierīgu atpūtu pie Baltijas jūras, portālu irliepaja.lv informēja pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.


Ik gadu, sabiedrības uzmanība tiek pievērsta suņu izvešanai pludmalē. Daļa sabiedrības uzskata, ka ar suņiem pludmalē atrasties nedrīkst, taču Liepājas domes saistošie noteikumi nosaka, ka ar suņiem pludmalē atrasties var, izņemot peldvietas. Tātad ar suņiem nedrīkst atrasties peldvietās – no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai un no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai. Protams, ka vietās, kur pludmalē ar suņiem drīkst atrasties, tie ir jāved pavadā, kā arī ir pienākums savākt sava dzīvnieka ekskrementus. Peldvietās arī aizliegts peldināt suņus un citus mājdzīvniekus.
Pludmalē, peldvietās un kāpu zonā ir aizliegts iebraukt ar motorizētajiem transportlīdzekļiem, tai skaitā arī ar mopēdiem, motocikliem un arī elektroskrejriteņiem.


Smēķēšana peldvietās ir atļauta tikai tam speciāli ierādītajās vietās.


Peldvietās ir izvietotas videonovērošanas kameras, kuras fiksē iespējamos pārkāpumus un palīdz arī Pludmales glābšanas dienestam veikt ikdienas pienākumus.


Esot aculieciniekam kādam pārkāpumam, aicinām nekavējoties zvanīt Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas dežurantam – 63420269.