Arī kanāls TV3 informē par pirms aptuveni diviem gadiem sākto kriminālprocesu par nodokļu nemaksāšanu "Čili Picas" Liepājas franšīžes uzņēmuma SIA "Pica serviss" picērijās.
 

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir atrisinājis pirms aptuveni diviem gadiem sākto kriminālprocesu par nodokļu nemaksāšanu zīmola "Čili Pica" Liepājas picērijās un no uzņēmuma atguvis valstij nodarīto kaitējumu aptuveni viena miljona eiro apmērā, pirmdien vēsta TV3.

Kriminālprocesa laikā, veicot vairākas pārbaudes, konstatēts, ka zīmola "Čili Pica" Liepājas franšīžes uzņēmuma SIA "Pica serviss" pārvaldītajās picērijās ir izsniegti dažādi čeki, piemēram, uz kāda no čekiem bija norādīts aprēķināts pievienotās vērtības nodoklis, bet uz cita – nebija. Tāpat tika atklāts, ka uzņēmuma picērijās tika izmantotas divas kases – "baltā" un "melnā", kā arī tas, ka tika praktizēta pieeja picēriju darbiniekiem atalgojumu maksāt "aploksnēs", raksta LETA.

Kā atzīmēja VID Finanšu policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš, uzņēmums "Pica serviss" ir samaksājis VID aprēķināto zaudējumu summu, kas valstij radīti negodprātīgas komercdarbības īstenošanas rezultātā.

Ar uzņēmuma "Pica serviss" un "Čili picas" franšīzes turētājas SIA "Čilija Pizza" pārstāvjiem TV3 nav izdevies sazināties.

Kā ziņots, pārbaudot aizdomas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas organizētā grupā, Finanšu policija veikusi desmit kratīšanas uzņēmuma "Pica serviss" struktūrvienībās visā Latvijā, kopumā nopratinot ap 300 cilvēku.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, uzņēmuma "Pica serviss" apgrozījums pērn bija 5,89 miljoni eiro, kas ir par 16% vairāk nekā 2012.gadā, kad apgrozījums bija 5,09 miljoni eiro. Tikmēr uzņēmuma peļņa pērn bija 608 064 miljoni eiro, kas ir par 70% vairāk nekā 2012.gadā, kad peļņa bija 357 524 eiro.

SIA "Pica serviss" dibināta 2003.gada 12.februārī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 142 287 eiro. "Pica servisa" īpašnieki ir Monta Magone – 24% un Aloizs Norkus – 76%.