Tiesa šodien izskatīja pieteikumu atzīt par mirušu kādreizējo kriminālo autoritāti Genādiju Dubrovenko, kura meklēšanu policija pirms vairākiem gadiem pārtrauca noilguma dēļ.

Spriedums šajā lietā tiks pasludināts 23.decembrī pulksten 10, aģentūru LETA informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Tiesā ar šādu pieteikumu bija vērsusies Dubrovenko sieva.

Jau ziņots, ka 2010.gadā policija pārtrauca Dubrovenko meklēšanu, jo bija apritējuši desmit gadi, kopš tika ierosināta viņa meklēšanas lieta, un iestājies noilgums.

Dubrovenko, kurš bija pazīstams ar iesauku Dubriks vai Goša, bez vēsts pazuda 1999.gada decembrī. Decembra vidū dzīvojamo māju rajonā, netālu no Liepājas Centrālās slimnīcas, Liepājas kriminālpolicijas darbinieki atrada automašīnu "Audi 100" zilā krāsā, ar kuru pirms pazušanas aizbraucis Dubrovenko. No savas automašīnas "Mercedes" Dubrovenko bez miesassargiem minētajā "Audi" pārsēdies 1999.gada 8.decembrī.

Toreizējā Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvalde savulaik nolēma atteikt ierosināt krimināllietu sakarā ar Dubrovenko pazušanu, jo nebija pierādījumu, kas apstiprinātu Dubrovenko slepkavību.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Dubrovenko ir bijis septiņas reizes sodīts, galvenokārt par smagiem noziegumiem.