Kurzemes apgabaltiesa atstājusi negrozītu Liepājas tiesas spriedumu lietā par nepilngadīga jaunieša slepkavību un līķa dedzināšanu Liepājā, ziņo aģentūra LETA.

Par to aģentūru informēja Kurzemes apgabaltiesas pārstāve Baiba Andersone.

Notiesājošo spriedumu bija pārsūdzējis viena apsūdzētā jaunieša advokāts. Viņa aizstāvamais savu vainu noziegumā neatzina. Liepājas tiesa pagājušā gada vasarā jaunietim piespieda brīvības atņemšanu uz 11 gadiem. Pašlaik viņš jau sasniedzis pilngadību. Otrs apsūdzētais jaunietis, kurš vēl ir nepilngadīgs, savu vainu atzina, un tiesa viņam piesprieda brīvības atņemšanu uz desmit gadiem un sešiem mēnešiem. No viņa puses spriedums netika pārsūdzēts.

Kurzemes apgabaltiesa 29.decembrī lēma Liepājas tiesas spriedumu atstāt negrozītu. Pilns motivētais spriedums būs pieejams 12.janvārī. To varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā Augstākajā tiesā desmit dienu laikā pēc tam, kad apcietinājumā esošie apsūdzētie saņems spriedumu.

Kā ziņots, 2016.gada 5.oktobrī Liepājā, Atmodas bulvārī, meža masīvā tika atrasts apdedzis jauna vīrieša līķis. Noskaidrots, ka mirušais ir 2000.gadā dzimis jaunietis, kurš iepriekš tika pieteikts kā bezvēsts pazudis. Policijā par notikušo tika sākts kriminālprocess, un 8.oktobrī aizdomās par slepkavību aizturēti 1999. un 2000.gadā dzimuši jaunieši.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka visi trīs jaunieši bijuši savstarpēji pazīstami un uzturējuši draudzīgas attiecības, kā arī bieži izvēlējušies laiku pavadīt Karostā. Arī liktenīgajā dienā jaunieši turpat atpūtušies un lietojuši alkoholu. Kopīgas pasēdēšanas laikā starp jauniešiem izcēlies konflikts, kura laikā izskanējuši aizskaroši izteicieni.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka 2000.gadā dzimušais jaunietis ticis žņaugts un sists, līdz iestājusies viņa nāve. Pēc tam jaunieši centušies slēpt nozieguma pēdas, izģērbjot un sadedzinot līķi, drēbes un mantas. Kā izmeklēšanā noskaidrojusi policija, slepkavība notikusi konflikta rezultātā un mantkārīgos nolūkos. 1999.gadā dzimušais jaunietis paņēmis mirušā telefonu, kas pēc tam ticis pārdots, tāpēc šim jaunietim inkriminēta arī apsūdzība par zādzību.

Pērn 17.jūlijā Liepājas tiesa pasludināja spriedumu šajā krimināllietā. Vienam apsūdzētajam piespriesta brīvības atņemšana uz 11 gadiem un probācijas uzraudzība uz trim gadiem. Otram apsūdzētajam tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz 10 gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī probācijas uzraudzību uz diviem gadiem. Solidāri no abiem par labu cietušajiem nogalinātā jaunieša vecākiem tiesa lēma piedzīt arī morālā un materiālā kompensāciju, katram no vecākiem izmaksājot kopumā gandrīz 35 000 eiro.