Augstākā tiesa (AT) šodien nolēma atstāt negrozītu Kurzemes apgabaltiesas spriedumu, ar kuru notiesāti trīs vīrieši par 2010.gada vasarā Liepājā veiktu noziegumu.

Viņiem par izdarītu pudeles brāļa noduršanu, viņa maksājuma kartes nelikumīgu izmantošanu un laupīšanu piespriesti 12, 13 un 14 gadu cietumsodi ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli.

Kā aģentūru LETA informēja AT Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece, šodien pasludināto spriedumu procesa dalībnieki likumā noteiktajā termiņā varēs pārsūdzēt kasācijas kasācijas kārtībā AT Senātā.

LETA jau ziņoja, ka, izskatot minēto lietu pirmajā instancē, Kurzemes apgabaltiesa 2011.gada 6.janvārī Zigmāru Zikmani atzina par vainīgu slepkavībā, kas saistīta ar laupīšanu, un sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgā izmantošanā. Apgabaltiesa Zikmani sodīja ar brīvības atņemšanu uz 14 gadiem, mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem.

Gatis Šteinbergs pirmās instances tiesā tika atzīts par vainīgu laupīšanā, kas saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgā izmantošanā un zādzībā. Par šiem noziegumiem apgabaltiesa Šteinbergam piesprieda brīvības atņemšanu uz 13 gadiem, mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem.

Savukārt Kristapu Heringu apgabaltiesa atzina par vainīgu laupīšanā, kas saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam un sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgā izmantošanā. Par to pirmās instances tiesa viņam noteica 12 gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz diviem gadiem.

Tomēr vēlāk visi apsūdzētie, kā arī Zikmaņa un Heringa aizstāvji minēto Kurzemes apgabaltiesas spriedumu pārsūdzēja, tāpēc lieta nonāca AT Krimināllietu tiesu palātā, kas to izskatīja apelācijas kārtībā, taču apgabaltiesas spriedumu nolēma atstāt negrozītu.

Jau ziņots, ka 2010.gada 12.jūlijā Liepājā, kādā Vītolu ielas nama dzīvoklī, tika atrasts 33 gadus veca vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Policijā tika sākts kriminālprocess un, veicot operatīvās izmeklēšanas darbības, uz aizdomu pamata par šo nodarījumu tika aizturēti divi 1983.gadā dzimuši vīrieši un viens 1982.gadā dzimis vīrietis, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē.

Izmeklēšanas gaitā policijas darbinieki noskaidroja visus notikušā apstākļus. Visi trīs cietušo satikuši pāris dienas pirms notikušā un devušies uz viņa dzīvokli, kur notikusi kopīga iedzeršana. Ar cietušo pavirši pazīstams bijis viens no vīriešiem. Uzdzīves laikā starp vīriešiem izcēlusies asāka vārdu pārmaiņa, un cietušais ticis fiziski ietekmēts - viņam atņemta bankas karte, pieprasīts tās PIN kods. Vīrieši devušies karti izmantot alkoholisko dzērienu iegādei.

Pēc atgriešanās dzīvoklī konflikts saasinājies un iekarsušie vīrieši situši un spēruši cietušajam. Tad nežēlīgo izrēķināšanos pabeidzis vecākais no varmākām, nodurot cietušo ar nazi.

Kad par nežēlīgo noziegumu un sava dēla nāvi uzzinājusi cietušā māte, tajā pašā dienā izdzisusi arī viņas dzīvība.

Atjaunojot šo traģisko notikumu gaitu, policijas darbinieki bija noskaidrojuši abu 1983.gadā dzimušo vīriešu saistību ar vēl kādu noziegumu. Nedēļu pirms šīs slepkavības viņi aplaupījuši kādu 30 gadus vecu vīrieti, atņemot viņam telefonu un naudu. Arī šajā gadījumā notikušā scenārijs bijis līdzīgs - sākotnēji kādā dzīvoklī kopīgi lietots alkohols, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē.

Vienam no apsūdzētajiem inkriminēta vēl kāda noziedzīga nodarījuma epizode - mobilā tālruņa zādzība Medzē.