Šorīt LNT ziņu raidījumā "900 sekundes" tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš atklāja, ka valdība domā par iespēju būvēt jaunu cietumu.

Tiesa gan, pēc Bērziņa sacītā, par iespējamo jaunā cietuma vietu šobrīd visdrīzāk varētu tikt izraudzīta Olaine, nevis Liepājā. No ministra raidījumā teiktā izrietēja, ka Liepājas cietuma infrastruktūra nav visbēdīgākajā stāvoklī, salīdzinot ar citām ieslodzījuma vietām Latvijā.

Patlaban brīvu vietu cietumos netrūkst, sacīja ministrs, taču apstākļi tajos neatbilst Eiropas Savienības prasībām.

Jau rakstījām, ka septembrī Liepājas dome pieņēma lēmumu par pašvaldības īpašuma – 305 116 kvadrātmetrus liela zemes gabala Alsungas ielā 29 nodošanu valstij Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta prioritātes „Reģionālā politika un ekonomisko aktivitāšu attīstība” programmas „Valsts un privātās partnerības attīstības veicināšana Latvijā” apakšprojekta „Valsts un privātās publiskās partnerības projekta „Šķirotavas un Kurzemes ieslodzījumu vietu celtniecība un uzturēšana” realizēšanai.

Par cietumu reformu 2010. gada nogalē sāka runāt toreizējais tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs, kurš plānoja ieguldīt cietumu pārveidē ceturtdaļmiljardu latu. Pirmajai no jauna būvētajai ieslodzījuma vietai vajadzēja būt Kurzemes cietumam Liepājā, jo esošais, Berči projektētais Liepājas cietums neatbilstot Eiropas Savienības prasībām.

Liepājas domes priekšsēdis Uldis Sesks pavasarī prognozēja, ka jaunā cietuma būvniecība Liepājā varētu sākties pēc gada vai diviem.