Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 14.jūlija pulksten 6.30 līdz 15.jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

Vakar pulksten 20.00 VUGD saņēma izsaukumu uz Grīzupes ielu Liepājā, kur atklātā teritorijā no gāzes balona noplūda gāze. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji likvidēja noplūdi, aizgriežot gāzes balona ventili. Pulksten 20.32 darbi notikuma vietā pabeigti.

Savukārt pulksten 9.16 saņemts izsaukums uz Cieceres ielu Liepājā, kur starp ēku un žogu atradās putns un nespēja tikt laukā. Ugunsdzēsēji glābēji putnu atbrīvoja un palaida brīvībā. Pulksten 9.24 darbi notikuma vietā pabeigti.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 100 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 67 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi  bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

Mežos visā Latvijā saglabājas augsta ugunsbīstamība! Nesmēķējiet un nekuriniet ugunskurus mežos un to tuvumā, nebrauciet ar motocikliem un kvadricikliem ārpus ceļiem! Ugunsgrēks var sākties no vismazākās dzirksteles, radot apdraudējumu iedzīvotājiem un zaudējumus mežu īpašniekiem. Pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un pēc iespējas precīzāk norādiet notikuma vietu!

Iedzīvotāju ievērībai! Gadījumā, kad jūsu apdzīvotās vietas tuvumā izcēlies meža vai kūdras purva ugunsgrēks, lai izvairītos no dūmu un to smakas iekļūšanas mājokļos, aizveriet logus un noslēdziet ventilāciju! Aicinām izvairīties no uzturēšanas piedūmotajā vidē un nedoties uz notikuma vietu! Situācijās, kad ugunsgrēka izplatīšanās apdraud mājas vai apdzīvotas vietas, var tikt uzsākta iedzīvotāju evakuācija, par kuras nepieciešamību klātienē informēs dienestu pārstāvji.