Oktobrī Vasts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki kriminālprocesa ietvaros pie kāda vīrieša Liepājā kratīšanu laikā atrada aptuveni 4000 MDMA (amfetamīnu klase) tablešu, kā arī aptuveni 500 gramus kokaīnu saturošas vielas un citas narkotiskās un psihotropās vielas.

Par minēto narkotisko un psihotropo vielu realizāciju lielā apmērā, glabāšanu realizācijas nolūkā un par neatļautu pārvietošanu lielā apmērā pāri Latvijas Republikas robežai jeb kontrabandu aizturēts 1987.gadā dzimis vīrietis, kuram kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Jelgavā likumsargi aizturēja 1996.gadā dzimušu vīrieti, pie kura atrastas un izņemtas 710 MDMA saturošas tabletes. Vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Abos gadījumos tiek gaidīti ekspertīžu slēdzieni un izmeklēšana turpinās.

Kalniņa apgalvoja, ka, ņemot vērā narkotisko un psihotropo vielu nelabvēlīgo ietekmi uz cilvēku veselību, ekonomiku un sociālo labklājību, policija turpina aktīvi strādāt.

Oktobrī Zemgalē kopā par narkotisko un psihotropo vielu apriti tika sākti 12 kriminālprocesi, un likumsargi atkārtoti aicina iedzīvotājus ziņot, ja viņu rīcībā ir kāda informācija par nelegālo narkotisko un psihotropo vielu apriti, zvanot pa tālruni 110.