Valsts ieņēmumu dienests konfiscējis 13 616 pārus viltotu "Adidas" sporta apavu. Tie tika uzieti, kad jūlijā muitnieki veica pārbaudi kravai Liepājas ostā.

VID šādu lēmumu pieņēma, izskatot šā gada jūlijā Liepājas ostas muitas kontroles punktā noformētu administratīvā pārkāpuma protokolu par muitas režīma piemērošanu kontrafaktām jeb viltotām un pirātiskām precēm, aģentūra LETA uzzināja VID Sabiedrisko attiecību daļā, raksta LETA.

APP tika noformēts pēc tam, kad muitnieki 30.jūlijā Liepājas ostā veica fizisko kontroli kādai Ķīnā ražotu apavu kravai un viņiem radās aizdomas par iespējamu uzņēmuma "Adidas AG" intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, jo kravā atradās apavi, kuru vairāki būtiski elementi bija sajaucami līdzīgi uzņēmuma reģistrētajai preču zīmei.

Kravas pavaddokumentos kā kravas saņēmējs norādīts kāds Panamā reģistrēts uzņēmums, taču muitnieki uzskata, ka kravas gala saņēmējs varētu būt kāds uzņēmums Krievijā.

Kravā esošo apavu paraugi tika nodoti ekspertīzes veikšanai "Adidas AG" intelektuālā īpašuma tiesību pārstāvim Latvijā, un viņu sniegtais atzinums apliecināja, ka daļa no kravā esošajiem apaviem - 13 616 pāri - ir kontrafaktas preces, kas pārkāpj uzņēmuma "Adidas AG" intelektuālā īpašuma tiesības.

Pēc šī ekspertu atzinuma par pārkāpumu tika noformēts APP, kuru izskatot 2.novembrī nolemts piemērot 500 latu naudas sodu un konfiscēt par viltotām atzītos 13 616 pārus apavu.

VID informēja, ka APP noformēts un sods noteikts viltoto apavu tranzīta kravas principālam jeb deklarētājam - kādam Latvijas uzņēmumam.

Apavi patlaban nodoti glabāšanai Nodrošinājuma valsts aģentūrā.

VID informē, ka šā gada deviņos mēnešos VID muitas amatpersonas 34 gadījumos ir aizturējušas kopumā 2 017 668 kontrafaktu preču vienības - ar dažādām viltotām populārām preču zīmēm marķētus apavus, apģērbus, mobilos tālruņus, rotaļlietas un citas preces apmēram 1,24 miljonu latu vērtībā.

VID konstatējis, ka visbiežāk cenšas viltot preču zīmes "Nokia" - mobilajiem telefoniem, bet apģērbiem un aksesuāriem - "Burberry", "Diesel", "D&G" un "Disney".

Lielākā daļa šogad aizturēto kontrafakto preču tika ievestas no Ķīnas un Apvienotajiem Arābu Emirātiem ar jūras transportu vai ar gaisa transportu, izņemot mobilos tālruņus, kuri pārsvarā tiek sūtīti ar kurjerpastu no Honkongas.