Ja Saeima, Tieslietu ministrija un prokuratūra nerīkosies saistībā ar  spriedumu diviem vīriešiem par netiklām darbībām ar mazgadīgu meiteni, situācija var vainagoties ar linča tiesu.

To otrdien Saeimas Juridiskās komisijas sēdē sacīja deputāts Valērijs Agešins ("Saskaņa").

Komentējot situāciju saistībā ar Liepājas tiesas spriedumu, Agešins komisijas norādīja, ka, viņaprāt, sabiedrības lielākā daļa augsti novērtē to, ka "mēs nodarbojamies ar šo jautājumu visaugstākajā līmenī".

"Sabiedrība gaida no mums konkrētu risinājumu. Likumam ir ne tikai burts, bet arī gars. Par to man šķiet vienā tiesā tika piemirsts. Es varu apgalvot, ka, ja prokuratūra, tieslietu ministrija un mēs [deputāti] nerīkosimies, tad viss tas var vainagoties ar linča tiesu vienā konkrētā pilsētā [Liepājā]. Es to varu apgalvot pilnīgi droši, jo piedalījos piektdienas piketā (..) Es to varu apgalvot, kā aculiecinieks," viņš teica.

Agešins sacīja, ka jācenšas vienoties par vienotu risinājumu, vai risinājuma modeļiem. Viņš akcentēja, ka iespējami divi risinājuma ceļi – likuma grozījumi, paredzot atteikšanos no nosacīta soda par dzimumnoziegumiem un atcelt noilgumu šāda tipa noziegumiem, vai arī nedarīt neko un paļauties uz valsts rīcību procesuālā kārtībā.

"Uz mums sabiedrība skatās ar zināmām cerībām – gan uz TM, gan prokuratūru, gan deputātiem," sacīja deputāts.

Jau ziņots, ka TM līdz 8.septembrim jāvērtē nepieciešamība pēc stingrākiem sodiem pedofiliem un vajadzības gadījumā jāveic to izstrāde, Saeimas Juridiskās komisijas sēdē, kurā tika spriests par Liepājas tiesas spriedumu pedofiliem, teica komisijas vadītājs Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība). Viņš arī atgādināja, ka komisijas deputāti sekos līdzi sāktajai amatpersonu izvērtēšanai saistībā ar tiesas spriedumu Liepājas pedofiliem.

Aģentūra BNS ziņoja, ka Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors otrdien iesniedza apelācijas protestu par Liepājas tiesas spriedumu. Spriedums noprotestēts daļā par soda mīkstumu. Apelācijas protestā izteikti iebildumi par tiesas argumentāciju, kas bija par pamatu piespiedu darba piemērošanai abiem apsūdzētajiem. Protestā lūgts piemērot apsūdzētajiem smagāku soda veidu – brīvības atņemšanu.

Saskaņā ar Liepājas tiesas spriedumu divi vīrieši tika atzīti par vainīgiem netiklu darbību izdarīšanā ar mazgadīgo un sodīti ar piespiedu darbu – attiecīgi uz 240 un 200 stundām.